"Wolumeny sprzedaży w segmencie zbóż i roślin oleistych w 2014 roku wzrosły o 72% do 648,7 tys. ton. Zwiększenie obrotów jest rezultatem przede wszystkim 2,5-krotnego wzrostu sprzedaży kukurydzy (głównej uprawy IMC) do 505,6 tys. ton" - czytamy w komunikacie.

Produkcja mleka w gospodarstwach rolnych IMC w 2014 r. wyniosła 22,5 tys. ton (spadek o 5% r/r)

"Niewielkie obniżenie produkcji mleka spowodowane jest realizacją projektu optymalizacji pogłowia bydła mlecznego i związanym z tym ubojem najmniej produktywnych zwierząt (12% całej populacji). W wyniku optymalizacji średnia wydajność w segmencie mleczarskim IMC wzrosła do 5,4 ton od 1 krowy dojnej (wzrost o 2% w porównaniu z 2013 r.)" - podała firma.

Nieznacznie spadł też wolumen sprzedaży mleka - do 21,7 tys. ton (o 3% r/r), co było konsekwencją zmniejszenia produkcji.

Reklama

"Mimo niestabilnej i trudno przewidywalnej sytuacji makroekonomicznej na Ukrainie, konsekwentnie zwiększamy wolumeny produkcji i sprzedaży kluczowych dla spółki upraw. Udało się nam osiągnąć wydajność zbiorów powyżej pierwotnego planu. Obecnie aktywnie przygotowujemy się do nadchodzącej kampanii siewnej: dokonujemy napraw maszyn, zakupujemy nasiona, środki ochrony roślin, nawozy, oraz organizujemy dla pracowników produkcyjnych specjalistyczne szkolenia w zakresie technologii produkcji roślinnej i obsługiwania nowoczesnych maszyn rolniczych" - podsumował prezes IMC Alex Lissitsa, cytowany w komunikacie.

Zarejestrowana w Luksemburgu IMC jest spółką z sektora rolniczego działającą w środkowo-północnej Ukrainie (region Połtawy, Czernichowa i Sumy). Działalność IMC skupia się na uprawie zbóż, roślin oleistych oraz ziemniaków. Spółka jest również jednym z największych producentów mleka na Ukrainie. Obecnie grupa zarządza bankiem ziemi o powierzchni 136,7 tys. ha. Od maja 2011 r. IMC jest notowane na GPW.