"Cieszymy się z bardzo dużego zainteresowania naszymi akcjami ze strony inwestorów finansowych. Zdecydowaliśmy się zaledwie na niewielką emisję, stanowiącą mniej niż trzecią część zapotrzebowania kapitałowego, ponieważ potencjał spółki jest ogromny i nie chcemy w tym momencie zbyt rozwadniać udziału obecnych akcjonariuszy. Nie wykluczamy jednak, że w niedługiej perspektywie dołączy do nas strategiczny partner, którego know-how znacząco wzmocni PiLab, a kolejne rundy z inwestorami finansowymi realizować będziemy po premierze produktu oraz prezentacji pozytywnych efektów naszych dotychczasowych działań rynkowych w II kwartale 2015 roku" - powiedział prezes Paweł Wieczyński, cytowany w komunikacie.

Zarząd PiLab zdecydował również o emisji nowych akcji w ramach programu motywacyjnego. Kluczowe dla spółki osoby obejmą w sumie 321.500 akcji w cenie 10 gr za każdą z nich. Uprawnione osoby obejmą akcję za gotówkę, walory nie zostaną wprowadzone do obrotu przez 12 miesięcy, dodatkowo będą zabezpieczone dwuletnią umową typu lock-up.

W wyniku dwóch emisji kapitał zakładowy PiLab zostanie podniesiony z 200,7 tys. zł do 253,55 tys. zł. Podwyższenie odbędzie się w ramach kapitału docelowego a akcje zostaną zaoferowane w drodze subskrypcji prywatnej, podano również.

W listopadzie spółka sfinalizowała niewielką emisję akcji o wartości ok. 1 mln USD. Nowe walory objął m.in. amerykański fundusz New Europe Ventures, przypomniano.

PiLab zajmuje się architekturą danych informatycznych w przedsiębiorstwach. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od 2012 r. Obecnie firmie udało się przeprowadzić z sukcesem ponad 20 projektów pilotażowych w Polsce. Kolejnym krokiem będzie premiera produktów spółki na rodzimym rynku w obecnym roku i w kolejnym na rynku amerykańskim, gdzie już dziś firma uruchomiła swoje pierwsze biuro w PaloAlto.