- Wyprodukowanie przez emitenta autobusu elektrycznego stanowi po trolejbusach kolejny krok w realizacji strategii zarządu Ursusu S.A., będącej odpowiedzią spółki na zapotrzebowanie na innowacyjne i ekologiczne produkty - czytamy w komunikacie.

Uzyskane świadectwa homologacji na autobus Ekovolt ma charakter międzynarodowy i umożliwia spółce sprzedaż autobusu elektrycznego na rynku polskim oraz na rynkach Unii Europejskiej, podano także.

Homologowany autobus elektryczny Ursus jest efektem współpracy spółki z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym sp. z o.o. w Lublinie oraz Politechniką Lubelską w ramach Konsorcjum - Autobus Elektryczny.

Współpraca członków Konsorcjum ma na celu budowę i przeprowadzenie badań elektrycznego autobusu miejskiego dostosowanego do potrzeb Lublina, z możliwością oferowania go miejskim przedsiębiorstwom komunikacyjnym w Polsce i poza jej granicami, a także stworzenia w Lublinie zaplecza produkcyjnego i badawczego autobusów elektrycznych.

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. W 2011 r. spółka Ursus połączyła siły z innym rodzimym producentem maszyn dla rolnictwa - spółką Pol-Mot Warfama. Władze spółki zadecydowały o przeniesieniu produkcji ciągników do Lublina oraz rozszerzeniu zakresu asortymentowego produkowanych wyrobów.