"Przetrwają banki, które staną się fintech i będą nadążać za lepszym zaspokajaniem zmieniających się potrzeb klientów. Niskie koszty, wysoka jakość i technologia to nowy paradygmat. Umieją to fintech, banki muszą się tego nauczyć" - powiedział Lachowski podczas Asseco Banking Forum.

W jego ocenie, obecnie projekty fintech starają się zaistnieć w segmentach, którymi banki nie chcą się zająć.

"Nie jest tajemnicą, że poziom technologiczny i produktowy polskich banków to klasa światowa. Banki w dalszym ciągu mogą być siłą, która powoduje, że technologie będą zaspokajać potrzeby klientów. Jeśli nie, to zrobią to start-up'y - firmy, które coraz częściej pod względem zatrudnienia, inwestycji oraz wycen są niesamowite. Bankowcy nie mogą trwać w przekonaniu, że będzie dobrze" - stwierdził prezes G Rock.

Zaznaczył, że w branży finansowej mamy do czynienia z rewolucją technologiczną.

"Obecne wyzwania są nieporównywalne z tym, co udało się osiągnąć, co powoduje potrzebę wyjścia poza dotychczasowe sposoby działania. Ja reprezentuję fintech, który ma ambicje być bankiem, bo wierzę w potencjał posiadania licencji bankowej. Rola regulacji jest istotna na rynku finansowym" - dodał Lachowski.

Zarejestrowany w Gibraltarze G-Rock Limited napisał o sobie na swojej stronie internetowej projekt online w zakresie wealth management.