Jest to projekt realizowany w ramach strategii cyfryzacji Agencja 4.0 i promowania kontaktów z beneficjentami z zastosowaniem nowych technologii. To pierwsze tego typu szkolenie online o zasięgu krajowym, zorganizowane przez Agencję. Współorganizatorem wydarzenia jest Parlamentarny Zespół ds. Rozwoju i Wsparcia Przedsiębiorstw.

Cykl webinariów obejmuje cztery spotkania regionalne. We wtorek, 7 lipca, odbyło się pierwsze z nich – skierowane do rolników z województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

"Naszym celem jest dotrzeć do jak największej liczby rolników z informacjami i wskazówkami. Będziemy organizować więcej takich, żeby efektywnie przekazywać wiedzę naszym beneficjentom" – wyjaśnił prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Tomasz Nowakowski.

Spotkanie było transmitowane na żywo z centrali ARiMR. Eksperci omawiali popularne wśród rolników programy pomocowe, takie jak: modernizacja gospodarstw rolnych – nawadnianie w gospodarstwie, restrukturyzacja małych gospodarstw, premie dla młodych rolników, premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej oraz inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej.

Reklama

W ostatniej części szkolenia przewidziana była sesja pytań, które można było zadawać dyrektorom departamentów.

W środę kolejne spotkanie – adresowane do rolników z województw: lubelskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego i wielkopolskiego. Aby wziąć w nim udział, należy skorzystać z aplikacji Zoom – link do zapisu https://zoom.us/meeting/register/tJ0pduGtqTMvH9Jfq1BNIB_26qaGeOgb34bZ.

Pytania do ekspertów można przesyłać na adres: webinar@arimr.gov.pl. (PAP)

awy/ je/