"Po bardziej szczegółowej analizie czerwcowych decyzji stwierdziliśmy, że wypłata zaliczki na dywidendę będzie lepszym rozwiązaniem dla akcjonariuszy spółki. Dobry manager to taki, który potrafi zidentyfikować błąd, przyznać się do niego, a następnie go naprawić. W obecnej sytuacji skup akcji byłby rozwiązaniem niekorzystnym, dlatego podjąłem decyzję o zaproponowaniu akcjonariuszom zmiany na właśnie tę formę. Będzie to rozwiązanie bardziej korzystne oraz nie generujące dodatkowych kosztów" - powiedział prezes Mateusz Wcześniak, cytowany w komunikacie.

Pierwotnie spółka zamierzała wypłacić akcjonariuszom część zysku netto w formie skupu akcji. Movie Games planowało przeznaczyć na ten cel 1,6 mln zł.

Zysk netto Movie Games wyniósł 4,7 mln zł w 2020 roku i był rekordowym wynikiem odnotowanym w historii spółki. Największy wpływ na osiągnięcie takiego zysku miała premiera gry "Drug Dealer Simulator", która odbyła się 16 kwietnia 2020 r.

Movie Games jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Aleksego Uchańskiego i Mateusza Wcześniaka. W skład grupy kapitałowej spółki wchodzą m.in.: Road Studio, True Games, Goat Gamez czy Movie Games Mobile. Spółka debiutowała na NewConnect w grudniu 2018 r.

(ISBnews)