Reklama

Reklama

Reklama

Oto nowe sposoby hakerów na okradanie klientów banków w sieci

13 marca 2014, 05:21
1.	Mogą podmienić numer kontaTo zagrożenie czyha na osoby, którym zdarza się otrzymywać numer konta odbiorcy przelewu mejlem. Najczęściej wówczas nie przepisują go cyferka po cyferce, tylko zaznaczają przy użyciu kombinacji klawiszy „control” i „a”, kopiują i wklejają w serwisie transakcyjnym banku przy użyciu klawiszy „control” i „v”. Hakerzy opracowali wirusa, który w tej sytuacji podmienia prawidłowy numer rachunku na inny, należący do cyberprzestępców. Niebezpieczeństwo dotyczy użytkowników sprzętu z systemem Windows.
1. Mogą podmienić numer kontaTo zagrożenie czyha na osoby, którym zdarza się otrzymywać numer konta odbiorcy przelewu mejlem. Najczęściej wówczas nie przepisują go cyferka po cyferce, tylko zaznaczają przy użyciu kombinacji klawiszy „control” i „a”, kopiują i wklejają w serwisie transakcyjnym banku przy użyciu klawiszy „control” i „v”. Hakerzy opracowali wirusa, który w tej sytuacji podmienia prawidłowy numer rachunku na inny, należący do cyberprzestępców. Niebezpieczeństwo dotyczy użytkowników sprzętu z systemem Windows. / ShutterStock
Większość klientów banków obsługujących swój rachunek w sieci, a więc za pośrednictwem komputera, tabletu czy smartfona, doskonale zna podstawowe zasady korzystania z serwisu transakcyjnego. Mówią one o tym, aby pod żadnym pozorem nie ujawniać osobom trzecim hasła do konta, logować się tylko na bezpiecznej stronie oznaczonej zamkniętą kłódeczką czy unikać korzystania z otwartych sieci Wifi. Pomysłowość cyberprzestępców nie przestaje jednak zadziwiać. Pojawiają się więc coraz to nowsze zagrożenia a stosowanie opisanych zasad korzystania z konta w sieci nie zawsze wystarczy, by tych niebezpieczeństw uniknąć.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Reklama
Reklama

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Powiązane

Reklama
Reklama

Reklama

Reklama
Zobacz

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak