Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Sześć wykresów wyjaśniających skomplikowane powiązania handlowe USA z Koreą Południową

13 listopada 2017, 06:35
Odkąd pakt Korus zaczął działać, amerykański deficyt handlowy z Koreą Południową zwiększył się ponad trzykrotnie. W tym samym czasie poziom eksportu USA na półwysep koreański prawie się nie zmienił. Obrońcy umowy Korus twierdzą, że stagnacja importu z USA odzwierciedla czynniki niezwiązane z umową o wolnym handlu, takie jak spadek popytu Korei Południowej na globalny import. Jednak takie tłumaczenia nie przekonują Białego Domu.
Odkąd pakt Korus zaczął działać, amerykański deficyt handlowy z Koreą Południową zwiększył się ponad trzykrotnie. W tym samym czasie poziom eksportu USA na półwysep koreański prawie się nie zmienił. Obrońcy umowy Korus twierdzą, że stagnacja importu z USA odzwierciedla czynniki niezwiązane z umową o wolnym handlu, takie jak spadek popytu Korei Południowej na globalny import. Jednak takie tłumaczenia nie przekonują Białego Domu. / Forsal.pl
W trakcie swojej podróży po Azji Donald Trump odwiedził niedawno Koreę Południową, z którą kontakty handlowe są niekorzystne dla Stanów Zjednoczonych. Za złe wyniki w wymianie handlowej prezydent USA obwinia umowę o wolnym handlu, powszechnie znaną jako Korus. Pod groźbami wycofania się USA z porozumienia, Koreańczycy zgodzili się renegocjować pakt, jednak nie ustalono ram czasowych ani konkretnych celów rozmów. Zobacz wykresy które pokazują, co tak bardzo zdenerwowało Donalda Trumpa.

Powiązane

Reklama
Reklama

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Reklama

Reklama
Zobacz

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
image for background

Przejdź do strony głównej