Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ropa po 100 dol. za baryłkę, gwałtowne umocnienie rubla. Oto 10 szokujących prognoz na 2016 rok

16 grudnia 2015, 09:17
Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
"Zbliżamy się do końca paradygmatu, który zdominował reakcje polityczne na globalny kryzys finansowy. Luzowanie ilościowe i inne formy interwencji zakończyły się porażką. W Chinach trwa transformacja, a napięcia geopolityczne są tak złożone, jak zawsze. Krańcowy koszt pieniądza rośnie, podobnie jak zmienność i niepewność. W tym właśnie kontekście opracowywaliśmy tegoroczne „Szokujące Prognozy” Saxo Bank. Mają wskazać dziesięć stosunkowo kontrowersyjnych i niepowiązanych ze sobą pomysłów, które mogłyby wywrócić świat inwestorów do góry nogami" - mówSteen Jakobsen, główny ekonomista Saxo Bank.
"Zbliżamy się do końca paradygmatu, który zdominował reakcje polityczne na globalny kryzys finansowy. Luzowanie ilościowe i inne formy interwencji zakończyły się porażką. W Chinach trwa transformacja, a napięcia geopolityczne są tak złożone, jak zawsze. Krańcowy koszt pieniądza rośnie, podobnie jak zmienność i niepewność. W tym właśnie kontekście opracowywaliśmy tegoroczne „Szokujące Prognozy” Saxo Bank. Mają wskazać dziesięć stosunkowo kontrowersyjnych i niepowiązanych ze sobą pomysłów, które mogłyby wywrócić świat inwestorów do góry nogami" - mówSteen Jakobsen, główny ekonomista Saxo Bank. / ShutterStock
Reklama
Reklama

Powiązane

Reklama

Komentarze(6)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • drago
  2015-12-16 16:31:05
  "sfrustrowanych patem politycznym i niekorzystnymi warunkami na rynku pracy w ciągu ostatnich ośmiu lat" Od ośmiu lat rządzą demokraci. Więc kogo wina, no wiadomo krzyzys, ale... ?
  0
 • zygi
  2015-12-16 12:39:12
  Dobrze, że w tej baśni terroryzm i radykalny islam nie istnieją. Czuję się bezpieczniejszy ;)
  0
 • jurand
  2015-12-16 12:29:25
  "Wyścig w dół zakończył się w punkcie wyjścia, co oznacza, że USD ponownie stracił na wartości" - co to za bełkot? Jeśli coś "kończy w punkcie wyjścia" to chyba NIE ZMIENIA swojej wartości?
  2
 • Fatality
  2015-12-16 13:20:34
  Jurand najpierw eur/usd spadal czyli wyscig w dół a potem wrócił do punktu wyjścia, czyli do momentu kiedy zaczął spadać. Gdy eur/usd idzie w dół to znaczy ze dolar sie umacnia, gdy idzie w górę, dolar sie osłabia. Jak widać chciałeś być mądrzejszy niż jesteś.... nie udało się.
  3
 • kwas
  2015-12-17 18:27:25
  Podobno ruski ma użyć bomby atomowej,.ma spaść asteroida,ISIS ma wytruć pół Europy to kto wtedy będzie kupował ropę, akcje i inne badziewie którymi wszyscy lubią się chwalić.
  0
 • Autor Widmo
  2015-12-21 13:13:28
  Jak już El Niño wzbije się w niebo to będzie prawdziwy koniec świata :D Pewnie przeczyta ten artykuł i będzie miał dosyć tego wszystkiego.
  0
Reklama

Zobacz więcej