Zgodnie z ostatnią analizą przeprowadzoną przez BuyAutoInsurance.com, sprzedaż 10 najpopularniejszych modeli pojazdów elektrycznych w Stanach Zjednoczonych w ciągu ostatnich trzech lat wyniosła łącznie 568 000 sztuk. Około 430 000 z nich to modele Tesli, co zapewniło firmie imponujący 74-procentowy udział w rynku.

Tesla nigdy nie podawała swoich danych o sprzedaży do wiadomości publicznej, dlatego do szacunków analitycy wykorzystują inne źródła, takie jak dane rejestracyjne.

Analiza wykazała, że ​​Tesla Model 3 był zdecydowanie najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w USA w ciągu ostatnich trzech lat, a całkowita szacowana sprzedaż jednostkowa w tym okresie wyniosła nieco poniżej 300 tys. sztuk. Atrakcyjna cena 35 tys. dolarów sprawiła, że ​​Model 3 zyskał ogromną popularność, a w lutym 2019 r. wyprzedził Chevroleta Volta, stając się najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w Ameryce w 2020 roku.

Przy sprzedaży na poziomie odpowiednio 67 335 i 67 225 sztuk, Model S i X od Tesli zajęły drugie i trzecie miejsce. Chevy Bolt był najbliższym konkurentem Tesli w badanym okresie, ale jego łączna sprzedaż w wysokości 57 629 sprawiła, że ​​zajął dopiero czwarte miejsce na liście sprzedaży.

Rynek samochodów elektrycznych w USA / statista.com