"Skanujemy rynki zagraniczne pod kątem ewentualnych przejęć, ale na razie nic ciekawego nie mamy. Podobnie jest na rynku polskim" - powiedział Panek na spotkaniu z dziennikarzami.

W sektorze instytucji publicznych na rynku polskim Asseco Poland zanotowało w I połowie 2016 r. spadek przychodów o 5% r/r, na co wpływ miało przede wszystkim zastój na rynku zamówień publicznych w Polsce.

"Podpisanie ustawy o zamówieniach publicznych powinno poprawić sytuację na tym rynku, na którym notujemy obecnie znaczną stagnację" - powiedział wiceprezes.

Dodał, że na przykładzie rynku zdrowia liczba rozstrzygniętych przetargów w I i II kw. tego roku wyniosła zaledwie 7, a w ubiegłym roku w tym samym okresie było już 76, a w 2014 r. - 58.

"Wpływ akwizycji i wzrost sprzedaży spółek zależny rekompensują nam tę stagnację na rynku zamówień publicznych" - dodał Panek.

Portfel zamówień grupy Asseco Poland na bieżący rok wynosi 6 980 mln zł i jest to 17% więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego. "Warto zwrócić uwagę, że liczba podpisanych kontraktów w I półroczu tego roku wyniosła 3 742" - dodał wiceprezes.

Przedstawiciele spółki podkreślili, że portfel zamówień jest w dużej mierze oparty o umowy podpisane przez spółki zlokalizowane za granicą.

Asseco Poland S.A. specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie (wg rankingu Truffle100 2014). W 2015 r. przychody Grupy wyniosły 7,26 mld zł.

(ISBnews)