Obroty na platformie wymiany walut Aforti Holding wzrosły o 126% r/r i wyniosły 3,9 mln euro w grudniu br., poinformowała spółka. Wartość udzielonych pożyczek w tym czasie wyniosła 3,74 mln zł i wzrosła o 87% r/r, podano również."„Popularność naszej platformy wymiany walut stale rośnie, co oczywiście przekłada się na wartość obrotów. Podobnie jak w przypadku naszej spółki zajmującej się pożyczkami, również Aforti Exchange odnotowało historyczny miesiąc. W całym 2016 r. wartość wymiany osiągnęła prawie 29 mln euro. Jest to wynik dobry, ale nasze ambicje są wyższe. Przyszły rok musi być również rekordowy." - powiedział prezes Klaudiusz Sytek, cytowany w komunikacie.

Spółka Aforti Finance w grudniu 2016 r. udzieliła pożyczek o łącznej wartości 3,74 mln zł. Był to wynik lepszy o ok. 126% r/r. Wartość złożonych wniosków w grudniu 2016 r. wyniosła 3 131,37 tys. zł, podano również

Spółka windykacyjna Aforti Collections, która została zarejestrowana na początku października, zanotowała w trzecim miesiącu swojej działalności 71 -proc. wzrost wartości zleceń windykacyjnych wobec listopada 2016 r., tj. 12,52 mln zł. podano również.

Aforti Holding S.A. pełni funkcję spółki holdingowej dla dwóch kluczowych podmiotów, które oferują komplementarne usługi finansowe dla klientów o szerokim spektrum portfelowym oraz dla spółki Aforti Ac Sp. z o.o. prowadzącej działalność księgowo-rachunkową i rozliczeniową dla innych podmiotów w grupie. Od 2011 roku jest notowana w alternatywnym systemie obrotu na rynku New Connect.

(ISBnews)