Ropa tanieje w ostatni dzień 2008 roku

Ten tekst przeczytasz w 0 minut
31 grudnia 2008, 08:28
Ropa naftowa tanieje w środę na rynkach paliw. Kończący się rok może być okresem rekordowego spadku ceny tego surowca - podają maklerzy.

Baryłka lekkiej ropy WTI na NYMEX w Nowym Jorku w dostawach na luty w handlu elektronicznym tanieje w środę rano czasu europejskiego o 53 centy, czyli 1,4 proc., do 38,50 dolarów.

Ceny surowca w tym roku spadły o 60 proc. i jest to pierwszy ich roczny spadek od 2001 r., gdy ropa staniała o 26 proc.

Jest to też największy spadek notowań ropy, od kiedy rozpoczęto handel kontraktami w 1983 r.

Rekord cen ropy został pobity 11 lipca, gdy baryłka kosztowała 147,27 dolara.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj