JSW udostępniła stację ładowania samochodów elektrycznych przy swojej siedzibieWarszawa, 02.10.2017 (ISBnews) - Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) udostępniła stację szybkiego ładowania samochodów przy swojej siedzibie, podała spółka.

"Na całym świecie, również w Polsce widać rosnące zainteresowanie pojazdami elektrycznymi. Nowa stacja ładowania zainstalowana przez JSW to kolejny krok w stronę popularyzacji pojazdów elektrycznych i zwrócenia uwagi na proekologiczny aspekt transportu" - powiedział p.o. prezesa JSW Daniel Ozon, cytowany w komunikacie.

Stacja ładowania przy siedzibie JSW jest szóstą w aglomeracji śląskiej. Wszystkie ładowarki są dostępne za darmo, podano także.

W ramach propagowania ekologicznego transportu JSW w czerwcu kupiła dwa samochody elektryczne, którymi pracownicy przemieszczają się pomiędzy kopalniami oraz urzędami.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

(ISBnews)