Maciej Korniluk powołany na wiceprezesa Polimeksu-MostostalWarszawa, 08.01.2018 (ISBnews) - Rada nadzorcza Polimex-Mostostal podjęła uchwałę o powołaniu do składu zarządu Macieja Korniluka i powierzeniu mu funkcji wiceprezesa, poinformowała spółka.

"Maciej Korniluk jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Bankowość, posiada uprawnienia biegłego rewidenta w Polsce. W okresie luty 2015–styczeń 2018 pracował w departamencie fuzji i przejęć w PGE Polska Grupa Energetyczna, w tym jako zastępca dyrektora departamentu. W PGE był zaangażowany m.in. w proces dokapitalizowania Polskiej Grupy Górniczej oraz Polimex-Mostostal, a także nabycie aktywów EDF w Polsce" - czytamy w komunikacie.
W okresie luty 2017–styczeń 2018 był przewodniczącym zespołu doradczego ds. planu rozwoju Polimex–Mostostal oraz członkiem komitetu
inwestorów Polimex–Mostostal, dodano.
"W okresie październik 2008–styczeń 2015 pracował w dziale audytu PwC, w tym od października 2011 r. na stanowisku menadżera" - podano także.


Polimex-Mostostal S.A. jest firmą inżynieryjno-budowlaną, aktywną na rynku od 1945 roku. Wraz ze spółkami tworzącymi GK Polimex, realizuje usługi na zasadach generalnego wykonawstwa dla wielu branż przemysłu, w tym energetyki, chemii, przemysłu rafineryjno-petrochemicznego czy ochrony środowiska. Jego skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2 668 mln zł w 2016 r.

(ISBnews)
.