Przez lata był przeciwny, teraz zmienił zdanie. Marek Belka wyjaśnia, czemu Polska powinna przyjąć euro

15 lutego 2018, 16:50 | Aktualizacja: 15.02.2018, 16:59
Źródło:PAP
Marek Belka, prezes Narodowego Banku Polskiego (4)

Marek Belkaźródło: Bloomberg

Wejście do strefy euro mogłoby pomóc rozwiązać problemy polskiej gospodarki, takie jak np. niska podaż kapitału - powiedział były prezes NBP Marek Belka. Dodał też, że w wypadku kryzysu strefy euro, dla Polski nie byłoby większej różnicy czy byłaby w niej, czy poza nią.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (12)

  • student(2018-02-16 08:53) Zgłoś naruszenie 25

    dopóki place nie zostaną w kraju wyrównane do plac w UE wejście do strefy jest bezsensowne,

    Odpowiedz
  • IMHO(2018-02-16 08:29) Zgłoś naruszenie 24

    Jak dzwoni do mnie rekruter i pyta o oczekiwania finansowe to mówię, że 3500€. Jeżeli odpowiada, że płacą wyłącznie w PLN wtedy przeliczam x6 i mówię, że w takim razie 21000PLN.

    Odpowiedz
  • Rodak(2018-02-15 21:21) Zgłoś naruszenie 1911

    Zastanówmy się na tym dlaczego "mądre kraje" nie są w strefie Euro: W. B. Dania, Szwecja? A Holandia się zastanawia jak wyjść ze strefy Euro i jakie będą koszty, dziwne kalkulacje, nieprawdaż? Można wysnuć wniosek, że Euro wspiera niemiecką gospodarkę (efekt skali) i nie jesteśmy wstanie z nią konkurować. Przykład tygodnika Motor- cena 1.99zł, spróbuj Pan wyprodukować taką gazetę w takiej cenie i na tym zarobić. Oni maja lobby motoryzacyjne, które w swoim interesie ma wciskać produkty niemieckie. Konkurujemy tylko kosztami pracy niestety. Pozdrawiam myślących samodzielnie.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Tr(2018-02-15 19:54) Zgłoś naruszenie 48

    No chyba nie...

    Odpowiedz
  • ddsz(2018-02-15 18:53) Zgłoś naruszenie 3210

    Wsadź sobie euro w d..... .

    Odpowiedz
  • Szczery(2018-02-15 18:16) Zgłoś naruszenie 2412

    Wiem, że pana córka tworzy walutę ale nie zgadzam się w zupełności z panem. Najważniejsza jest konkurencyjność ,a nie kapitał, jeśli nie zmusisz swoich do oszczędzania to kapitał i tak będzie obcy.WALUTA CHRONI KRAJ PRZED POLITYKAMI, SWOIMI POLITYKAMI, KTÓRZY SZYBKO PSUJĄ ,A WALUTA DZIAŁA RYCHŁO W CZAS JAK AMORTYZATOR. Wolę Koreę Południową w Polsce niż politykę urzędniczą. Bądźmy szczerzy !

    Odpowiedz
  • Eh(2018-02-15 18:07) Zgłoś naruszenie 47

    Czemu ? Tak się pisze ? Komu ? Czemu? Tobie. DLACZEGO POLSKA POWINNA PRZYJĄĆ EURO !

    Odpowiedz
  • .(2018-02-15 17:55) Zgłoś naruszenie 4525

    Zmienił zdanie, bo mu zapewne obiecano posadę w chwili przyjęcia waluty euro.

    Odpowiedz
  • Terminator(2018-02-15 17:47) Zgłoś naruszenie 922

    Niech Dolny Śląsk (blisko Reichu) wprowadzi pierwiej EURO jako test!Jak ten test będzie miał powodzenie to niech cała Polska wprowadzi Euro ale po 10 latach!Hehehe.

    Odpowiedz