Protektor chce sprzedać nieruchomości w Lublinie w 2018 r.Warszawa, 27.02.2018 (ISBnews) - Zarząd Protektora - w ramach porządkowania aktywów spółki - podjął uchwałę o rozpoczęciu procesu zmierzającego do sprzedaży nieruchomości przy ul. Kunickiego 20-24 i Wolskiej 3A w Lublinie, których wartość księgowa wynosi 6,69 mln zł, podała spółka.

"Przedmiotowe nieruchomości nie są wykorzystywane bezpośrednio przy prowadzeniu działalności operacyjnej. W ramach przygotowań opracowane będą analizy biznesowe i prawne służące wyborowi najlepszej strategii sprzedaży. Finalna decyzja o sprzedaży będzie podjęta po rozpoznaniu rynku i wstępnych ofert. Plan zakłada przeprowadzenie wszystkich czynności w 2018 roku" - czytamy w komunikacie.

Wartość księgowa netto nieruchomości według stanu z dnia 31/12/2017 roku wynosi 6 695 tys. zł, dodano.

Protektor jest jednym z największych w Europie producentów i dystrybutorów obuwia ochronnego, militarnego oraz specjalistycznego o wysokiej klasie bezpieczeństwa. Prowadzi działalność za pośrednictwem trzech zakładów produkujących obuwie: jednego w Polsce oraz dwóch w Mołdawii. Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.

(ISBnews)