W Tokio indeks Nikkei 225 wzrósł na zamknięciu o 1,60 proc. do 8.076,62 pkt. Powodem wzrostu na japońskiej giełdzie było osłabienie jena, dające nadzieję na podwyższenie prognozowanych zysków producentów samochodów i elektroniki.
- Inwestorzy przyjmują deprecjację jena z zadowoleniem, ponieważ umocnienie lokalnej waluty było jednym z głównych powodów obniżania prognoz zysków przez japońskie firmy - powiedział Soichiro Mocji z Daiwa SB Investments.

Również indeks tajwańskiej giełdy Taiex zwyżkował o 2,5 proc., do 4.471,25 na zamknięciu w Taipei. W tym tygodniu Taiex wzrósł o 5,3 proc., co jest największym tygodniowym wzrostem od siedmiu tygodni.

Indeks filipińskiej giełdy wzrósł o 2,7 proc., do 1.942,48 pkt. na zamknięciu w Manilli. Filipińskie akcje wzrosły trzeci dzień z kolei z powodu trwającego już drugi tydzień spadku cen ropy, który wzmocnił oczekiwania na cięcie stóp procentowych w miarę słabnięcia inflacji.

W dobrym nastroju kończyli tydzień chińscy inwestorzy. Akcje na lokalnych giełdach wzrosły do najwyższego poziomu od ponad czterech miesięcy za sprawą oczekiwań, że rządowy plan stymulujący ożywi chińską gospodarkę.

Indeks Shanghai Composite wzrósł na zamknięciu o 4 proc., do 2.181,24 pkt. osiągając najwyższy poziom od 26 września. W tym tygodniu wskaźnik ten zyskał 9,6 proc. co jest najwyższym pięciodniowym wzrostem od 14 listopada. Indeks CSI 300 zyskał 4 proc. dochodząc do poziomu 2.237,28 pkt.