Woś: Nieliczni nie lubią podatków. Niestety, to oni decydują [FELIETON]

30 czerwca 2018, 17:19
Źródło:MAGAZYN DGP
Podatki

Podatkiźródło: ShutterStock

Prawda jest taka, że podatków nie lubią niektórzy. Nieliczni – bogaci w kapitał i zdolni do kontrolowania procesu politycznego oraz medialnej otoczki. Całą resztę pyta się o to tylko w momentach wielkiej trwogi.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (16)

  • Asd(2018-06-30 17:59) Zgłoś naruszenie 9260

    Woś ALERT!!! Czytanie artykułu grozi pojawieniem się nie niekontrolowanych salw śmiechu z powodu kompromitującego poziomu propagandy!

    Odpowiedz
  • BB(2018-06-30 18:15) Zgłoś naruszenie 4111

    W sumie autor trochę ma rację - w Polsce nieliczni, czytaj Ci co pracują (A jest ich mniejszość). Reszta, która żyje na garnuszku państwa zapewne z chęcią chciałaby więcej.

    Odpowiedz
  • str(2018-06-30 18:16) Zgłoś naruszenie 177

    Prekariat czuje się wykluczony. Tym razem na hasła o patriotyźmie nikt się nie nabierze nawet gdy bogaci zaczną oddawać swe sakiewki na zbożny cel obrony "naszej ojczyzny" . Każdy widzi ile tu jest nasze i co i jaki mamy wpływ na cokolwiek. Oddam życie w bohaterskiej walce za fabrykę i jaguara pana prezesa..... ,dodać można ,że można uogólnić to w szerszej skali. Osobiście walką w obronie to bym był zainteresowany na youtube jak np: pana prezesa i jego cennego auta bronią wojownicze żółwie ninja ,niechby nawet obronili -dam łapkę w górę.

    Odpowiedz
  • AK(2018-06-30 18:20) Zgłoś naruszenie 14268

    Pan chyba się urwał z księżyca, ew. jest pan niezdolny i tak pan zazdrości tym lepiej prosperującym że jedyne co pojawia się w pańskiej głowie to to żeby im zabrać bo wg. Pańskiej miary są oni zbyt bogaci. Bogaci malkontenci, tylko pan taki dobry, najlepiej dajmy panu i pan podzieli co nie ? :)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Rafson(2018-06-30 18:47) Zgłoś naruszenie 8614

    Autor ma rację. Niestety, polskie kuce bronią jak własnej matki tego 1% najbogatszych posiadających 70% światowych dóbr. Paranoja, że ci, w których interesie jest wyrównywanie szans, są za jeszcze większym ich rozwarstwieniem.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Terminator(2018-06-30 21:00) Zgłoś naruszenie 31

    To "oni" wychowali swoje stado do niewolnictwa!LoooooL.

    Odpowiedz
  • Realista(2018-07-01 08:04) Zgłoś naruszenie 346

    Problem w tym, że każdą podwyzke podatkow odczuwaja zawsze ci najmniej zarabiający. Zawsze ale to zawsze podwyżka podatków musi równać się z podwyżką cen oferowanych dóbr i usług. Fakt na wysokich podatkach zyskują ci którzy wcale nie pracują, a później dziwić się że ludzie za granicę wyjeżdżają skoeo tutaj nic im nie zostaje do odłożenia po zapłaceniu podatków. Wg mnie kwota wolna od podatków powinna wynosić jakoś z 1500zł MIESIĘCZNIE - tyle ile MUSIMY wydać na koszty mieszkania, wyżywienia utrzymania się itd w najniższych wariantach czyli promowane przez lewicę tzw. Minimum socjalne. I to powinno być zwolnienie powszechne bez względu na dochód. Może wtedy zaczęlibyśmy iść w dobrym kierunku. Na prawdę ktoś myśli ze dowalenie ludziom na minimalnej, często dodatkowo zadłužonych ich uszczęśliwi?

    Odpowiedz
  • Apollo(2018-07-01 10:28) Zgłoś naruszenie 4011

    Ludzie, wywalcie tego kryptokomunistę!!!

    Odpowiedz
  • mario(2018-07-01 11:20) Zgłoś naruszenie 2937

    wos ma racje podatki dla bogatych sa bardzo niskie oni praktycznie niep ponosza kosztow utrzymywania panstwa bo robia to najbiedniejsi czyli pracownicy najemni czyli etatowcy to oni glownie utrzymja cale panstwo strasznie sie dziwie czytelnikom artykulu krytki wosia - no coz widocznie jestescie bardzo bogaci skoro optujecie sa sponosorowaniem ekonomicznej bonanzy najbogatszym no bo jesli bogaci nie beda placic podatkow - to zaplacicie je wy szare ludki....... to jest bardzzo zastanawiajace ze najnizej uposazenie tak bronia bogatych - przed placeniem wyzszych podatkow prawdziwy altruizm albo gluppota

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • MR(2018-07-01 13:25) Zgłoś naruszenie 512

    Woś zapomniał tylko wspomnieć że podniesienie podatków najbogatszym sprawi że oni dokręca śrubę biedniejszym.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz