Jak poinformował w czwartek NFOŚ, połowę tego budżetu pochłoną inwestycje na obszarze średnich miast i "miast średnich tracących funkcję społeczno-gospodarcze" oraz projekty na obszarze wskazanym w ZIT (Zintegrowane Inwestycje Terytorialne). O dotacje ubiegać się mogą jedynie projekty realizowane na terenie województw, w których w czasie trwania naboru w Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko nie przeprowadzono naboru wniosków o dofinansowanie na dany typ inwestycji.

Jednocześnie do dofinansowania z tej puli nie kwalifikują się projekty z terenu województwa śląskiego, które mogą otrzymać wsparcie z innego źródła.

Jak podkreślił NFOŚ, program daje możliwość dofinansowania takich przedsięwzięć, jak przebudowa istniejących systemów ciepłowniczych i sieci chłodu w celu zmniejszenia strat, budowa przyłączy i instalacja węzłów indywidualnych, budowa nowych odcinków sieci cieplnej wraz z przyłączami i węzłami ciepłowniczymi - w celu likwidacji źródeł ciepła opalanych paliwami stałymi oraz podłączenia budynków do sieci ciepłowniczej, mające na celu likwidację indywidualnych i zbiorowych źródeł niskiej emisji.

O wsparcie mogą ubiegać się przedsiębiorcy, jednostki samorządu oraz działające w ich imieniu jednostki organizacyjne, a także podmioty świadczące usługi publiczne w ramach realizacji obowiązków własnych samorządów. Nabór wniosków ma potrwać do 28 czerwca. (PAP)

Reklama