Emerytury stażowe wejdą jednak w życie? "Musi być rozwiązany problem prawie miliona osób"

20 sierpnia 2019, 09:31 | Aktualizacja: 20.08.2019, 09:55
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
KGHM Polska Miedź SA - fabryka w Głogowie

KGHM Polska Miedź SA - fabryka w Głogowieźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Bartek Sadowski

Związkowcy domagają się emerytur bez względu na wiek dla osób z najdłuższym stażem pracy. Mają poparcie Andrzeja Dudy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (111)

  • stary pracownik(2019-09-19 12:05) Zgłoś naruszenie 552

    Niestety nadal nikt o nas nie myśli,tak więc 13 października my ludzie spracowani zostajemy w domu i odpoczywamy( nie mamy już siły iść na wybory),żeby móc dalej pracować na następne plusy dla innych.

    Odpowiedz
  • Ech...(2019-08-20 12:38) Zgłoś naruszenie 505

    "bowiem po tylu latach opłacania składek mają już zgromadzony odpowiedni kapitał na starość" ha, ha, ha, ha.....:-))

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jan - budowlaniec(2019-09-23 17:53) Zgłoś naruszenie 500

    Czy jest w Europie taki kraj w którym syn idzie szybciej na emeryturę od ojca-jest to Polska ja mam 42 lata pracy i 3 lata do emerytury syn właśnie przeszedł na emeryturę policyjną

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • budowlaniec(2019-09-14 20:42) Zgłoś naruszenie 480

    Muszą związki zawodowe zadbać o nasze interesy jeśli chodzi o emerytury stażowe bo kto zadba o nas na pewno nie zadba o nas rząd a my sami nic nie zdziałamy nie mamy prawdziwego przywódcy .Związki zawodowe które winny nas reprezentować milczą dlaczego się nie wypowiadają i nie informują nas na wszelkich forach internetowych ?? Ja osobiście mam wrażenie jakby oni nic nie działały w tej sprawie przecież mają dostęp do radia telewizji i gazet a wszędzie jest cisza .

    Odpowiedz
  • Andrzej(2019-08-21 18:57) Zgłoś naruszenie 450

    Na wszystko rząd znajduje pieniądze teraz znów nauczyciele. Na emerytury stażowe niema. Co jest? Mówi się o emeryturach rządowych i wystarczy 1 dzień przepracować i będzie emerytura To skandal !!! My z długim stażem zapłacimy za to i będziemy pracować do śmierci. Dosyć tego jeśli oni nie liczą się z nami to my także pokażemy swoje niezadowolenie !!! Jest nas ok milion oczekujących na emerytury stażowe. Tyle głosów powinni stracić jeśienią Niech rząd zdecyduje i to Teraz

    Odpowiedz
  • grzegorz.g(2019-09-12 20:27) Zgłoś naruszenie 350

    Panie Prezydencie RP i Panie Przewodniczący NSZZ Solidarność . myślałem że nazwisko na podpisie zobowiązania przedwyborczego coś znaczy że to nie jest napis na etykiecie kabanosów że honoru nie znajduje się na śmietniku. podpisaliście panowie zobowiązanie przedwyborcze o obniżeniu wieku emerytalnego 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. podpisaliście także o możliwości przejścia na emeryturę bez względu na wiek po przepracowaniu przez kobiety 35 lat i mężczyźni po 40 latach składkowych. i wyszło z tego że po raz kolejny tylko obiecaliście. to nie jest praca lekka łatwa i przyjemna. to są lata w warunkach bardzo ciężkich. w 1999 roku pozbawiono nas praw nabytych. zabrano nam możliwość przejścia na emerytury w wieku 55 lat kobiety i 60 lat mężczyźni po przepracowaniu 15 lat w szkodliwych warunkach wymyślając dodatkowo na dzień 01.01. 1999 rok 25 lat pracy. później w 2013 dołożono nam kolejne 2 lata. teraz przywracając wiek 60 i 65 lat to nadal jest dołożenie nam 5 lat pracy. uwierzyliśmy wam i znowu zostaliśmy oszukani. może się mylę i zrealizujecie panowie oba punkty zobowiązania. mówicie panowie o honorze. proszę was nie róbcie tego co przez 8 lat robili wasi poprzednicy z po i psl. kłamstwo, obłuda, buta i lekceważenie społeczeństwa było na porządku dziennym. czy chcecie żebyśmy pracowali do śmierci. jeżeli tak to powiedźcie to głośno a nie chowacie głowę w piasek. zawsze politycy przed wyborami obiecują gruszki na wierzbie ale nigdy nikt z nich nie podpisał zobowiązania przedwyborczego. dla tego uwierzyliśmy wam i nadal wierzymy że spełnicie swoje zobowiązania że podpis i honor to jest coś więcej niż puste obietnice. czy tak trudno określić lata pracy po których można by było przejść na emeryturę a nie wiek. wiek owszem też trzeba określić np. przywracając 60 i 65 lat ale to dla tych którzy nie wypracowali by lat pracy tj. 35 i 40 lat składkowych. po 35 i 40 latach składkowych ci co mają tyle, wypracowali już swoją emeryturę. po tylu latach pracy mają już na koncie na nią odłożone pieniądze. czekamy na realizację pełnej obietnicy przedwyborczej jeszcze w tej kadencji. proszę się nie "martwić się" o wysokość naszych emerytur my chcemy po prostu trochę jeszcze pożyć na zasłużonej emeryturze. zadam pytanie wszystkim rządzącym. ile lat pracy będziecie mieli w wieku 65 lat? my będziemy mieli grubo po 40 jak dożyjemy. dlatego czekamy na obiecane emerytury stażowe.

    Odpowiedz
  • A(2019-08-22 17:10) Zgłoś naruszenie 290

    Niech związki znów organizują pikieta Teraz przed wyborami. Pokażcie iż naprawdę walczyć o emerytury stażowe!!! Autobusy z całego kraju i pojedziemy po swoje.

    Odpowiedz
  • JK34(2019-08-20 21:11) Zgłoś naruszenie 290

    Dobrym pomysłem, na który nawet ja wpadłem to jest: po określonej ilości składek, pracownik nie musi już ich płacić przez co ma więcej pieniędzy z wypłaty. Większe zarobki, większa motywacja by zostać na rynku pracy. A emerytura jak tylko będzie chciał przejść.

    Odpowiedz
  • Ja(2019-09-07 21:32) Zgłoś naruszenie 270

    Nie ma stażu pracy nie ma nas na wyborach może się obudzą ale czy to nie będzie za późno.

    Odpowiedz
  • H57(2019-08-30 10:47) Zgłoś naruszenie 240

    Witam, mam już 47 lat stażu pracy, a do emerytury jeszcze 3 lata. Mam już dość jestem zawodowo wypalony. Ale kogo to obchodzi, że ktoś chce już odpocząć.

    Odpowiedz
  • aga(2019-08-27 11:03) Zgłoś naruszenie 240

    Emerytury stażowe to moralny obowiązek Rządu wobec zmęczonego już pracownika .Pamiętajmy tylko ,że jedynie obecny Rząd może nas wysłuchać---z inną opcją będziemy pracować do śmierci

    Odpowiedz
  • Joanna(2019-09-08 15:07) Zgłoś naruszenie 230

    SKANDAL!!! Na ostatniej Konwencji PIS-u ani jedno słowo nie padło na temat emerytur stażowych!!! Czyżby nie mieli tego w swoim programie wyborczym na następną kadencję , chociaż powinni byli już dawno je wprowadzić???!!! Jeśli tak , to w nosie mam te całe wybory , zgodnie z własnym sumieniem pozostanę w domu , chociaż bardzo chciałam zagłosować na PIS.

    Odpowiedz
  • MAaND(2019-09-03 18:02) Zgłoś naruszenie 230

    TO STAŻ, A NIE PESEL MA DECYDOWAĆ O PRAWIE DO EMERYTURY! ile wypracowałem tyle mam...! dosyć okradania Ludzi pracujących..! dosyć...!!! nie mam zamiaru utrzymywać nierobów..!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • zibi(2019-09-06 19:40) Zgłoś naruszenie 210

    Mam przepracowane 40 lat i pracuje dalej bo jestem zmuszony i mnie szlak trafia jak 40 latkowie są już na emeryturach kiedy ja szedłem do pracy oni się dopiero rodzili i jaka to jest ta wasza sprawiedliwość gdy chcecie mieć ustawę jesteście skłoni ją uchwalić w jeden wieczór a tu Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ze byłoby niekonstytucyjne ,jeżeli tak jest to należy zmienić ustawę bo Pan prezydent Andrzej Duda niejednokrotnie obiecywał ze wprowadzi emerytury stażowe .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jannn (2019-09-07 21:23) Zgłoś naruszenie 180

    Moim zdaniem trzeba pokazać żądzącym co myślimy o nich przy wyborach. Dość kłamstwa i rozmów na temat emerytur stazowych, trzeba to zrobić.A pan Mordasiewicz niech popracują fizycznie ten pan nie wie co to ciężka praca.Dlaczego żądzący wogule dopuszczają go do głosu, powinni mu zdać łopatę to się dowie co to ciężka praca.

    Odpowiedz
  • Marek Kołakowski (2019-09-18 14:06) Zgłoś naruszenie 180

    Mam 42 lata pracy i zdrowie już nie Te co kiedyś jestem po zawale serca a muszę pracować na trzy zmiany chociaż już sił brakuje emerytury stażowe natychmiast bo inaczej to tylko cmentarz

    Odpowiedz
  • Gosia3(2019-08-31 23:00) Zgłoś naruszenie 180

    Mam 41lat pracy zawodowej a wiek 56 czuję się zmęczona jak na kobiete czekam na emeryturę stazowa hyba lepiej żeby weszła emerytura stazowa niż iść na chorobowe i wtedy pracodawca nie będzie miał pożytku z takiego pracownika i blokuje etat. To już powinno być zrealizowane dawno a wszystkim się rozdaje pieniądze bo my z dużym stażem mamy odlozone na emeryturę.!!! Niech rząd myśli o tych ludziach bo oni też się odwdzięczę.

    Odpowiedz
  • sceptyk(2019-08-28 11:25) Zgłoś naruszenie 180

    musi kyc jakaś kiełbasa przed wyborami prezydenckimi, juz raz była cztery lata temu "tego nie odpuścimy..." powiedizli dwaj o tym samym nazwisku.

    Odpowiedz
  • grzegorz(2019-10-10 11:52) Zgłoś naruszenie 180

    do wszystkich co wpisują się przeciw emeryturą stażowym. zadam wam pytanie. ile lat pracy będziecie mieli w wieku uprawniającym do emerytury czyli 65 lat. bo my którzy są za będziemy mieli w wieku 65 lat jak dożyjemy od 45 do 50. proszę was nie piszcie że możliwość przejścia na emeryturę stażową to jest rozdawnictwo. my mamy wypracowane ciężką pracą swoją emeryturę. mamy na to w zusie swoje pieniądze. to jest tylko nasz wybór nasz czy na nią przejdziemy. kto będzie miał zdrowie i siłę będzie mógł dalej pracować.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • pracownik fizyczny(2019-08-29 12:04) Zgłoś naruszenie 170

    Pracuje 35 lat w chemii po 12 godz swieta niedziele ,chcialabym odejsc i cieszyc sie zyciem a przede wszystkim sprobowac normalnie pozyc tzn.w niedziele i swieta isc do kosciola ,wieczorem polozyc sie do lozka i spokojnie wyspac ,usiasc z rodzina przy stole,to sa MOJE MARZENIA

    Odpowiedz