W polskiej gospodarce pracuje ponad milion imigrantów

12 listopada 2019, 13:15 | Aktualizacja: 12.11.2019, 17:07
Źródło:PAP
Warszawa Złote Tarasy zakupy galeria

Warszawa Złote Tarasy zakupy galeriaźródło: ShutterStock

W polskiej gospodarce pracuje obecnie ponad 1 mln imigrantów - poinformował na wtorkowej konferencji zastępca dyrektora Departamentu Analiz Ekonomicznych NBP Jacek Kotłowski.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (15)

  • Alf(2019-11-12 16:07) Zgłoś naruszenie 2410

    Brzmi to jak zarzut że pracuje u nas ponad milino imigranów ? To żle - bez nich gospodarka miałaby kłopoty. Nawet gdyby wszyscy Polacy wrócili z zagranicy, to i tak nie będzie za dużo rak do pracy. Rozwijamy się gospodarczo bardzo intensywnie, więc rąk do pracy będzie nam jeszcze potrzeba. Ci imigrańci są sprawdzeni i gotowi do pracy - to nie są przeszkoleni terroryści, tylko ludzie szukający pracy, dachu nad głową i chleba dla swoich rodzin.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ano(2019-11-12 13:52) Zgłoś naruszenie 1932

    Czas wprowadzić limity na imigrantów zarobkowych.

    Odpowiedz
  • Senior(2019-11-12 15:28) Zgłoś naruszenie 1714

    Cieszymy się z tego- bez nich nasze emerytury zagrożone. Mamy to szczęście, że osoby te są nam bliskie kulturowo. Obecność innych nacji obok oczywistych trudności to bogactwo smaków i aromatów, dobra dawka genów i nauka nas wszystkich by otworzyć się na innych

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Mati(2019-11-12 14:35) Zgłoś naruszenie 1314

    A ciekawe ilu pracuje imigrantów sprowadzonych ostatnio przez PIS z Czeczenii i Pakistanu.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • kontynuacja myśli prof. balcerowicza(2019-11-12 15:15) Zgłoś naruszenie 105

    Neoliberalizm ma się do dobrze, przypudrowany 500-plusem.

    Odpowiedz
  • Terminator(2019-11-12 15:10) Zgłoś naruszenie 634

    ano: lepiej niech PiS wprowadzi wysokie opłaty (min. 500$/ ok. 2000 Złotych) na jednorazowe pozwolenie do 6 miesięcy na legalną pracę w Polsce dla obcych pracowników poza UE i EFTA!!! Tak czy tak przyjadą a trochę dewiz zostanie w Polsce!!! LooooooooooooooooooooooL

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz