ML System otrzymał patent na lamelę modułu fotowoltanicznegoWarszawa, 05.12.2019 (ISBnews) - Europejski Urząd Patentowy udzielił ML System patentu na wynalazek "Lamela modułu fotowoltaicznego i sposób jej łączenia z modułem", podała spółka.

"Zgodnie z przepisami regulującymi patent europejski, decyzja o udzieleniu patentu europejskiego obowiązuje od daty opublikowania informacji o udzieleniu patentu w Europejskim Biuletynie Patentowym" - czytamy w komunikacie.

Jak wynika z decyzji, taka informacja zostanie opublikowana w Europejskim Biuletynie Patentowym 25 grudnia 2019 r., podano także.

"Emitent w procedurze o udzielenie patentu europejskiego jako państwa, w których ma obowiązywać ochrona patentowa, wyznaczył państwa członkowskie Unii Europejskiej oraz Szwajcarię, Islandię, Liechtenstein, Monako, Północną Macedonię, Serbię, San Marino i Turcję" – czytamy dalej.

W terminie trzech miesięcy od daty opublikowania w Europejskim Biuletynie Patentowym informacji o udzieleniu patentu europejskiego emitent dokona selekcji krajów, w których ochrona patentowa powinna być utrzymana, oraz przeprowadzi postępowanie walidacyjne celem zapewnienia istnienia takiej ochrony, wskazano także.

ML System to wyspecjalizowana spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2018 r.

(ISBnews)