Małopolskie: Powstanie nowe połączenie węzła Bochnia na A4 z dk94

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
17 grudnia 2019, 16:44
Za niecałe dwa lata powstanie nowe połączenie drogowe między węzłem autostradowym w Bochni i drogą krajową nr 94 w woj. małopolskim. We wtorek uroczyście rozpoczęła się budowa trasy.

Jak podkreślił podczas uroczystości wicemarszałek Małopolski Łukasz Smółka, nowy odcinek drogi pozwoli usprawnić ruch w tej okolicy, a tym samym przyczyni się do podniesienia komfortu życia mieszkańców.

Pierwszy etap przewiduje połączenie węzła „Bochnia” na autostradzie A4 z ul. Krzeczowską, dzięki wybudowaniu nowego odcinka drogi wojewódzkiej o długości około 1,8 km wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Zaplanowano też budowę dwóch rond na skrzyżowaniach nowobudowanej drogi z ul. Smyków oraz ul. Krzeczowską. Koszt tego przedsięwzięcia to 40 mln zł.

Na wykonawcę pierwszego etapu inwestycji wybrano firmę Strabag Infrastruktura Południe.

Wicemarszałek Smółka zwrócił uwagę, że inwestycje infrastrukturalne, które realizuje samorząd w całym regionie nie byłyby możliwe, gdyby nie środki unijne pochodzące z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. „Z roku na rok po Małopolsce jeździ się coraz lepiej i bezpieczniej” - ocenił.(PAP)

autor: Rafał Grzyb

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj