Atak USA w Iraku. Iran zapowiada zemstę, ceny ropy wystrzeliły w górę

3 stycznia 2020, 07:13 | Aktualizacja: 03.01.2020, 11:29
Źródło:PAP
Ropa naftowa

Ropa naftowaźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: David Paul Morris

Minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Dżawad Zarif oświadczył w piątek, że dokonane przez siły USA zabójstwo dowódcy elitarnej jednostki Al Kuds Kasema Sulejmaniego było "wyjątkowo niebezpieczną i fałszywą eskalacją".

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (26)

  • pamiętamy, że(2020-01-03 09:44) Zgłoś naruszenie 6716

    Wojna z Iranem rozpoczęła się na haniebnej konferencji w Warszawie.

    Odpowiedz
  • inż(2020-01-03 09:51) Zgłoś naruszenie 3734

    Lepiej niech giną dowódcy, niż szeregowi żołnierze i niewinni cywile. Brawo Trump.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kasa, kasa(2020-01-03 09:54) Zgłoś naruszenie 4015

    No i Tramp podniósł zyski ze sprzedaży amerykańskiej ropy. Będziemy też więcej płacić za ten "taniutki" amerykański skroplony gaz po 300 $ m3. Putin też się cieszy.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • pp(2020-01-03 09:57) Zgłoś naruszenie 218

    No to w PL ceny +15% na Orlenach.

    Odpowiedz
  • Eh(2020-01-03 10:02) Zgłoś naruszenie 1122

    Iran ma się za mocarstwo działające w krajach ościennych i to jest ich problem, bo puki co nie są mocarstwem, a z liczbą ludności 80 mln nigdy nie dorównają USA nawet jak będą na tym samym poziomie bogactwa. Mogą być mocarstwem regionalnym ale za 100 lat.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Szkoda gadać (2020-01-03 10:52) Zgłoś naruszenie 275

    No to będzie wojna Europo szykuj się na 100 milionów potencjalnych uchodźców.

    Odpowiedz
  • kassandra(2020-01-03 11:23) Zgłoś naruszenie 3411

    Wielki Szatan pod przewodnictwem Pomarańczowego Psychopaty dąży do rozpętania Armageddonu. Upadające imperium chce pociągnąć za sobą na dno cały świat.

    Odpowiedz
  • Birgi(2020-01-03 11:30) Zgłoś naruszenie 345

    Córka Trumpa przeszła na Judaizm. Amerykanie czekają na atak który wciągnie całe NATO w wojnę, by bronić Izraela naszymi ludźmi, za nasze pieniądze.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • krzysztof(2020-01-03 12:14) Zgłoś naruszenie 1411

    Nie rozumiem, tylu zwolenników blond chłopca wojny zawsze tu było. Nagle ich nie ma ; - )

    Odpowiedz
  • Widz(2020-01-03 12:46) Zgłoś naruszenie 2512

    Iran może chcieć uderzyć w sojuszników USA. Polska PISowa zorganizowala konferencje antyiranska w zeszłym roku i to bez wplywu na jej kształt. Czuwajmy bo pisowe panstwo to ruina.

    Odpowiedz
  • sid(2020-01-03 12:49) Zgłoś naruszenie 4514

    USA zachowuje sie jak bezkarny policjant światowy który ma zawsze racje,,,on może dowolnie atakować gdziekolwiek w imie zysków 25 światowej ropy i innych surowców zżera USA i jaszcze im mało,

    Odpowiedz
  • Paweł(2020-01-03 14:00) Zgłoś naruszenie 65

    Wasze komentarze zależą od tego jak wam napiszą artykuł. Czy ktoś zauważył, że nie przedstawiono komunikatu USA dlaczego ten człowiek został zlikwidowany? Oczywiście, że nie podadzą, bo to są rozgrywki służb. Gdybyście rozumieli dlaczego, to może byście tak nie szczekali...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Terminator(2020-01-03 14:24) Zgłoś naruszenie 48

    Zemsty raczej nie będzie bo nie ma na to sprzętu i pieniędzy w Teheranie!!! To takie machanie szabelkami!!! Sprzęt wojskowy jest tam na poziomie lat 1970.!!! To taki wielki skansen!!! Mullahy o tym wiedzą!!! LoooooooooooooooooooooooooL.

    Odpowiedz
  • Ps(2020-01-03 15:42) Zgłoś naruszenie 26

    Podobno USMany nie lubią Rosjan, dlatego te zabawy z firmami budującymi gazociąg na Bałtyku. Podobno Rosjanie najwięcej zarabiają na eksporcie ropy i gazu. Po co więc durnowaty amerykański atak, który doprowadził do gwałtownego wzrostu cen surowców enwergetycznych? Gdzie tu logika? Czy oby rudawy pierwszy łobywatel USA rzeczywiście nie ma nic wspólnego z wielkim bratem? Zrobił sobie dobrze (może wygrać reelekcje) a przy okazji dorzucił sporo kasy swojemu największemu "wrogowi"

    Odpowiedz
  • Pytanie (2020-01-03 17:20) Zgłoś naruszenie 50

    Czy ktoś jeszcze pamięta z jakiego kraju Ajatollah Chomeini wybrał się do Iranu wdrożyć swoją rewolucję islamską?

    Odpowiedz
  • Amerykanski szpion(2020-01-03 20:00) Zgłoś naruszenie 55

    US-reżim jest obecnie gorszy od faszyzmu a jego przywódca D.Tramp przerósł nawet samego Hitlera.Świat wreszcie powinien to zrozumieć i postawić tamę szaleńcom.USA powinno skończyć jak III-cia Rzesza a może jeszcze gorzej.Tego im życzę.Każdy prez.USA jest zbrodniarzem wojennym!

    Odpowiedz
  • Clerc(2020-01-03 21:49) Zgłoś naruszenie 42

    To niech teraz Pan Trump dalej opowiada bajki o finansowaniu rosyjskiej armii przez kupowanie ropy z Nord Stream 2 - proszę bardzo, jeden rozkaz Pana Trumpa i Rosjanie za ropę biorą nie 60 a 69 dolarów. Kto wydajniej finansuje Putina, Europa czy Pan Trump?

    Odpowiedz
  • Lord(2020-01-05 01:01) Zgłoś naruszenie 00

    Oczywiscie ze podano... Jakie zamachy robil gdzie i co pkanowal

    Odpowiedz