Horała: Pierwsze samoloty z CPK polecą w 2027 r.

3 stycznia 2020, 07:17 | Aktualizacja: 03.01.2020, 07:24
Źródło:PAP
KPF - koncepcja CPK

KPF - koncepcja CPKźródło: Materiały Prasowe

Pierwsze samoloty z nowego lotniska polecą w 2027 roku. Zrobimy wszystko, by tego terminu dotrzymać – czytamy w wywiadzie z Marcinem Horałą, sekretarzem stanu w resorcie infrastruktury, pełnomocnikiem rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) opublikowanym w piątkowej "Rzeczpospolitej".

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (25)

  • Antyprawak (2020-01-03 22:58) Zgłoś naruszenie 3020

    Czyli bedzie wielka wtopa, banda amatorow i populistycznych megalomanow.

    Odpowiedz
  • rychu(2020-01-03 21:18) Zgłoś naruszenie 4613

    a ja sie zaloze z kazdym o kazde pieniadze ze "nie poleca" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wszystko, doslownie wszystko zwiazane z realizacja tego projektu jest spierniczone przez kretynow z sekty Jareczka !!!!!!!!!! ludzie jeszcze mieszkaja na terenach, ktore maja nalezec do lotniska !!!!!!!!!!!!!!! projekt jest jeszcze nie zaakceptowany !!!!!!!!!!!!!!!!! tak samo jak z przekopem Mierzei Helskiej - nabrudza, naniszcze i ******** z tego bedzie !!!!!!!!!!!!!!!! ale oczywiscie szefowie ze swoimi bandami przyglupow zarobia przez ten czas zadymy wielkie pieniadze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • Ps(2020-01-03 16:03) Zgłoś naruszenie 946

    Ciekawa informacja patrząc na możliwości finansowe państwa. Nie ma kasy na dokończenie rozpoczętych inwestycji drogowych. Na godziwe płace dla nauczycieli i lekarzy. Na nowe uzbrojenie wojska (po co, wysztarczą kropidła). Ale mamona się znajdzie na 14 emeryturę i lotnisko w polu pomiędzy Warszawą i Łodzią. Ruch będzie tam, że hej! Jak na lotnisku w Radomiu. Przecież nasza stolica to centrum kulturalno - turystyczno - bankowe Europy. Gdzie tam Europy, Świata! Takie Colosea, wieże Eifla czy inne place świetego Marka to w Warszawie co krok. Gdzie tam Luwrowi, czy galerii Ufizzi do naszego Muzeum Narodowego! A ile i jak wielkich banków ma swoje główne siedziby w Warszawie! Frankfurt i Londyn to nic! A jak wielki i wysoko rozwinięty jest przemysł Łodzi wszyscy dokładnie widzą. Dolina Krzemowa poprostu kuca. Więc taki kawał betonu w polu "poprostu nam się należy" Kiedy ten durnowaty "sóweren" chociaż trochę zmądrzeje i pogoni hochsztaplerów do diabła?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Pełowiec(2020-01-03 12:08) Zgłoś naruszenie 820

    A na co tej Polsce porty i lotniska??Mamy u niemieckich panów.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Terminator(2020-01-03 12:05) Zgłoś naruszenie 5713

    Nie ma zapewnionego finansowania, czas budowy ok. 5 lat jest nierealny a dodatkowo nawet nie wiadomo jak ten CPK będzie wyglądał!!! Do dziś to czysta spekulacja i fantazja!!! LoooooooooooooooooooooL.

    Odpowiedz
  • Bingo(2020-01-03 11:51) Zgłoś naruszenie 363

    Horała dlaczego nie znalazłeś mafii VAT w ministerstwie finansów?

    Odpowiedz
  • Zbigniew(2020-01-03 11:51) Zgłoś naruszenie 398

    Samoloty w 2027r, bua ha ha! Chyba drewniane i po trawiastym pasie!!! Ważne, że z flagą pusiu i wazeliną w znanym miejscu!!!

    Odpowiedz
  • Kacper(2020-01-03 11:47) Zgłoś naruszenie 877

    Ten pan wie, że to nierealne! Ale partia i jedynie słuszna linia nakazuje!!! Przecież to komuna w pełni! Nie myślałem, że dożyję powtórki!

    Odpowiedz
  • Marek(2020-01-03 11:07) Zgłoś naruszenie 299

    Żal mi tego człowieka! Wazelina, wazelina, wazelina... Na co on liczy? Pisi, pisi, pisi... Tragedia!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Hmmmm(2020-01-03 09:54) Zgłoś naruszenie 159

    "wstyd przed lataniem"juz robi swoje na lokalnych rejsach w Nieczech.Ciekawe co zrobią właściele linii lotniczych.Strajki nic nie dadzą.Kasy brak.Nie widać jakoś samolotów na ...wiatraki..

    Odpowiedz
  • Ehhhhh(2020-01-03 09:40) Zgłoś naruszenie 928

    Dlaczego ludzie Tuska zwijali kolej,szczególnie tą przewozącą towary??Porty zamulone,ze starą infrastrukturą.Efekt taki ze towary ze wschodu omijają Polske.Od kilku lat trwa rozpaczliwa odbudowa infrastruktury,rowniez w portach,ale Austriacy budują juz szerokie tory do Rosji.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Daman(2020-01-03 09:10) Zgłoś naruszenie 915

    Szacowany koszt to 25 mld złotych, ale może się zmienić. Finansowanie będzie może z tego, może z tego, może z tego ale zobaczymy. Termin jest na 2027 to bardzo ambitny termin i możemy go nie dotrzymać ale chcemy. Jednym słowem: port może powstanie a może nie, po 4 latach nic nie wiadomo, natomiast pensje zarządu są wypłacane regularnie. Tak się robi pieniądze w polityce.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz