Pod prąd podwyżkom. Zielona energia nie oznacza wcale energetycznej niezależności

18 stycznia 2020, 15:12
Źródło:MAGAZYN DGP
fot. Fabrice Dimier/Bloomberg

fot. Fabrice Dimier/Bloombergźródło: DGP

A gdyby tak samemu wytwarzać prąd? Można, ale uwaga: zielona energia nie oznacza wcale energetycznej niezależności

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (19)

  • Opole martin(2020-01-19 09:07) Zgłoś naruszenie 7312

    Bzdura. Dlaczego nikt nie napisze, że pompa ciepła czy panele też się psują. Koszty naprawy ogromne! Fotowoltaika tak, ale kiedy to się zwróci. MAM WIĘC WIEM. WYWALIŁEM KASĘ DOSTAŁEM 7 TYS. ZWROT PO MINIMUM 15 LATACH. TO SIĘ NIE OPŁACA!

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • DAn(2020-01-18 15:53) Zgłoś naruszenie 5515

    Niezależność energetyczna przy systemie dotowanym przez Państwo nie istnieje. Taka może dać instalacja wyspowa z akumulacją energii. Instalacja o odpowiedniej mocy produkcji energii, także w zimie. Praca falownika niezależna od sieci energetycznej. Ale wszyscy "eksperci" zdecydowanie zalecają tą pierwszą. Wiadomo, inaczej by ich rewelacji nie przytaczano, a świecić na firmamencie trzeba.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Aegon_Targaryen(2020-01-18 15:22) Zgłoś naruszenie 523

    fatalne zdjęcie, pokazujace brak kompetencji instalatora, nie chodzi sie po modułach

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • baca(2020-01-18 17:54) Zgłoś naruszenie 4624

    Pisanie, że w Polsce gdzie słońce świeci tylko przez 6 miesięcy w roku w porównaniu z Arabia Saudyjską jest niewiele instalacji to jakieś kuriozum. Co za gimnazjalista to pisał

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • DAn(2020-01-18 15:55) Zgłoś naruszenie 453

    Zdjęcie nie tylko fatalne ale obnażające brak zachowania przepisów BHP - pas jest, ale gdzie przypięty??

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Terminator(2020-01-19 14:19) Zgłoś naruszenie 519

    Fasady solarne na wieżowcach i domach z wielkiej płyty są obecnie na zachodzie Europy bardzo w modzie!!! W Polsce jest bardzo wiele takich bloków które mogą być ogrzewane w ten sposób!!! Przecież mamy spore dopłaty do ocieplenia oraz termomodernizacji domów!!!! LooooooooooooooooooooL.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • BIZNES(2020-01-20 04:27) Zgłoś naruszenie 14

    Zmień swoje życie już dziś. Zacznij inwestować w kryptowaluty. Sprawdź najlepszy program 2019 roku na stronie sekret.online

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz