Zrekompensują nam droższy prąd. Pieniędzy nie dostaną jednak wszyscy

4 lutego 2020, 20:24 | Aktualizacja: 05.02.2020, 07:27
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

źródło: DGP

Co najmniej 34 zł, a maksymalnie 306 zł będziemy mogli odzyskać w przyszłym roku jako zwrot wydatków związanych z podwyżką ceny energii w 2020 r. – wynika z projektu ustawy, do założeń którego dotarł DGP.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (16)

  • PabloA(2020-02-05 20:37) Zgłoś naruszenie 10

    Wszyscy piszą to samo i że aby otrzymać rekompensatę, to trzeba złożyć wniosek - JAKI wniosek?

    Odpowiedz
  • Prorok(2020-02-05 14:53) Zgłoś naruszenie 11

    Rzygac sie chce czytajac tego typu " nowinki " rzadu ! . Coraz trudniej sie polapac juz w tym wszystkim !! Kto co , ile , czego dostanie ,ale najpierw mu zabiora !! To jakis obled ! Ten kraj jest chory ! Udupic najpierw zeby potem cos tam oddac wedle uznania urzednika.. Tragedia ! Coraz gorzej sie zyje w tym chorym kraju ! Zamiast ulatwiac ludziom zycie to rzad je coraz bardziej komplikuje . Serwujac spoleczenstwu niezrozumiale, niesprawiedliwe ustawy coraz trudniej jest sie polapac w otaczajacej nas rzeczywistosci !! Dla mnie przekaz jest prosty : RZAD najpierw musi ZABRAC wszystkim aby potem wedle uznania cos tam zwrocic najbardziej " POTRZEBUJACYM ". Sama idea Janosikowego moze nie jest zla ale tego po prostu robi sie za duzo !! Malo ktory Ksiegowy w obecnych czasach potrafi to wszystko ogarnac !! Tragedia w jakim kraju zyjemy !! LUDZIE OCKNIJCIE SIE !!

    Odpowiedz
  • tobek(2020-02-05 13:07) Zgłoś naruszenie 10

    dlaczego jedni dostaną a inni nie?

    Odpowiedz
  • gdfgdfgdf(2020-02-05 00:20) Zgłoś naruszenie 123

    Wprowadzają zawiłe prawo aby ludzie musieli tracić czas na składanie wniosków. Część tego nie zrobi i straci. PIS to najgorsza władza w historii III RP. Interesują ich tylko wojenki polityczne a gospodarkę poświęcą bez wahania dla doraźnych korzyści politycznych.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • b22(2020-02-04 23:13) Zgłoś naruszenie 101

    Neo bolszewicy z PiS-u chcą z Polaków zrobić dziadów , proszących wiecznie o jakieś zapomogi , byle tylko nie obniżyć podatków i podnieść śmieszną kwotę wolną od podatków wynoszącą 3 tysiące złotych , gorzej jak w Afryce.

    Odpowiedz
  • Daro(2020-02-04 23:02) Zgłoś naruszenie 71

    Murarz w Niemczech zarabia tyle co poseł PiS w sejmie, ściana wschodnia bije się o drobniaki na piwo xD

    Odpowiedz
  • Daro(2020-02-04 22:29) Zgłoś naruszenie 29

    My z Tuskiem czyścimy kible w Niemczech i mamy 100 koła euro miesięcznie, wy w Polsce ogladajcie każdą złotówkę, nam jest dobrze :)

    Odpowiedz
  • Clerc(2020-02-04 21:49) Zgłoś naruszenie 161

    Szlag, no jakie rekompensaty? Przecież rząd nie ma własnych pieniędzy, wszystko z naszych podatków, sam sobie zrekompensuję? To już sięga granic absurdu. To się rozleci, wcześniej czy później, cudów nie ma. Już to przerabialiśmy w historii.

    Odpowiedz
  • KS(2020-02-04 21:18) Zgłoś naruszenie 272

    Żeby dać trzeba komuś zabrać, w skrócie przedsiębiorstwa zapłacą więcej za prąd, zdrożeją produkty typu chleb, obywatel zapłaci więcej, rząd dostanie wiecej podatku, wiec łaskawie zwróci go obywatelom w postaci dotacji. Tak czy siak ludzie stracą.

    Odpowiedz
  • Ciężko pracujący(2020-02-04 21:17) Zgłoś naruszenie 203

    PiS - Podatki i Socjalizm. Stalin z Bierutem biją brawo!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • rk(2020-02-04 20:42) Zgłoś naruszenie 105

    Tylko PiS iory dostaną rekompensaty?

    Odpowiedz
  • Rrr(2020-02-04 20:39) Zgłoś naruszenie 47

    Redakcja dyletantów. "Kto je dostanie? Na rekompensaty mogą liczyć osoby, które mieszczą się w pierwszym progu podatkowym, a więc zarabiają brutto maksymalnie ok. 7 tys. zł" Podstawa opodatkowania to nie pensja brutto żałosna bando niedouczonych pismaków

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz