Specjalista ds. ICT na wagę złota. W tych krajach firmy biją się o fachowców [MAPA]

25 lutego 2020, 06:30 | Aktualizacja: 25.02.2020, 12:25
Źródło:forsal.pl
Brak specjalistów ICT

Brak specjalistów ICTźródło: Forsal.pl

Przedsiębiorstwa w UE mają coraz większe trudności z obsadzeniem wakatów na stanowiskach specjalistów ds. ICT. Odsetek firm zgłaszających problem ze znalezieniem odpowiedniego fachowca wciąż rośnie, osiągając najwyższy poziom w 2018 r.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (13)

  • Inzynier informatyk(2020-04-21 09:22) Zgłoś naruszenie 00

    Moj kumpel jest pracownikiem od 10lat w sieciach slawnych w polsce 3w1 internet telewizja itd jezdzi sprawdza zasiegi podlacza dokupuje jezeli cos trzeba itd i zarabia 2900zl i tak sa poszukiwani? CHYBA NIE W POLSCE. WYZYSK.

    Odpowiedz
  • jolanta(2020-03-03 16:30) Zgłoś naruszenie 12

    Mój brat też jest fachowcem i specjalistą w swojej dziedzinie i jemu nie było ciężko znaleźć dobrą pracę. Oprócz wysokiej pensji to ma także wiele dodatków z których jest zadowolony, mówi że cieszy się iż ma pakiet medyczny w medicover bo teraz może praktycznie od razu dostać się do lekarza specjalisty jeśli tego potrzebuje.

    Odpowiedz
  • Juff678(2020-02-26 18:29) Zgłoś naruszenie 82

    Od 30 lat zarzadzam zespolami IT. Wiekszosc firm nie potrzebuje ludzi w IT "wymagających wysokich kwalifikacji". Dlaczego? Bo w dominujacej wiekszosci firm nie ma zadnej technologii. Big dejta, artifiszel intelidzens... a wdzyscy jada na Excelu. Czy wiecie ze nawet najwieksze firmy czesto nie maja ani jednego programisty? Eureka, prawda? :-) Dodatkowo w Polsce mamy same gwniane biznesy typu markety, magazyny... myslicie ze tam jest technologia jak w Dolinie Krzemowej? :-)

    Odpowiedz
  • Daro(2020-02-26 09:20) Zgłoś naruszenie 20

    Albo inaczej kod piszą Polacy sklejają w program Kanadyjczycy, Niemcy niby wydają i dystruboja, dziwna sytuacja, nie ma ludzi do pracy

    Odpowiedz
  • Hhgg(2020-02-26 07:23) Zgłoś naruszenie 41

    Na stanowisko szukaja bywalcow szkoleń a robotę robia inni Dlatego to mitologia.

    Odpowiedz
  • Daro(2020-02-25 16:18) Zgłoś naruszenie 20

    Jeśli podwykonawcami usług w takich Niemczech są Kanadyjczycy a ich Polacy, to o kant **** takie dane

    Odpowiedz
  • YoE(2020-02-25 09:41) Zgłoś naruszenie 41

    Puki stuki tłuki !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • JAN POWER II(2020-02-25 09:14) Zgłoś naruszenie 204

    Dopuki ludzie beda szli na jakies komunikacje spoleczne, prawa i socjologie, zamiast na Elektronikę i Telekomunikacje problem bedzie sie pogłębiał

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz