Warszawa, 30.03.2020 (ISBnews) - Intersport Polska planuje powrócić do osiągania porównywalnych obrotów w ujęciu LFL (like -for-like) najwcześniej jesienią 2020 r., przy założeniu, że galerie handlowe zostaną uruchomione w maju br., podała spółka.

"Przygotowując się do kontynuacji działalności w nowej rzeczywistości, spółka pracuje nad redukcją kosztów we wszystkich obszarach i dostosowaniem planów rocznych do obecnej sytuacji. Przewidując, że galerie handlowe zostaną uruchomione najwcześniej w maju br., spółka planuje powrócić do osiągania porównywalnych obrotów w ujęciu LFL najwcześniej jesienią 2020 r." - czytamy w komunikacie.

Intersport w związku z wprowadzeniem stanu epidemii podjął szereg działań mających na celu ograniczenie negatywnego wpływu pandemii na spółkę i przygotowania się do funkcjonowania w nowej rzeczywistości, podano.

"W wyniku przymusowego zamknięcia sklepów stacjonarnych zlokalizowanych w galeriach handlowych sprzedaż detaliczna, prowadzona dotychczas tradycyjnym kanałem, została przekierowana na sprzedaż internetową, realizowaną głównie z magazynu centralnego. Nieprzerwanie realizowana jest sprzedaż hurtowa z magazynu centralnego. Zarząd podjął decyzję o zawieszeniu bieżących dostaw do jesieni 2020 r. ze względu na wystarczający stan zapasów magazynowych" - czytamy dalej.

Według spółki realizowana nieprzerwanie sprzedaż w kanale e-commerce oraz sprzedaż hurtowa, pozwalają utrzymać płynność finansową na minimalnym poziomie.

"W związku z nagłym ograniczeniem przychodów ze sprzedaży w sklepach stacjonarnych, spółka podjęła działania zmierzające do maksymalnego przesunięcia bieżących płatności. Spółka złożyła wnioski o odroczenie składek ZUS, podatków, spłat rat kredytów oraz zmniejszenie i odroczenie opłat czynszowych. Zaproponowała również dostawcom przełożenie płatności wg indywidualnych harmonogramów" - czytamy także.

W pierwszym okresie zamknięcia galerii handlowych tj. 14.03 do 31.03.2020 spółka maksymalnie zoptymalizowała koszty pracownicze poprzez wykorzystanie zaległych urlopów i innych nieobecności usprawiedliwionych i złożyła również do Państwowej Inspekcji Pracy wniosek o wydłużenie okresu rozliczeniowego godzin pracy. Poza tym zarząd podjął działania w kierunku ograniczenia wszystkich bieżących kosztów, podano również.

"Spółka nie zaprzestała działań zmierzających do formalnego przejęcia sklepów 4Faces. Planowo przebiegają również prace remontowe sklepu zlokalizowanego w centrum handlowym Westfield Arkadia w Warszawie, który zostanie dostosowany do światowego formatu Intersport 2.0. Wszystkie placówki zostaną uruchomione po otwarciu galerii handlowych" - czytamy także.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa personelu spółka wydała zalecenia dotyczące ograniczenia ryzyka zarażenia. Część pracowników podjęła z dniem 16 marca 2020 r. pracę w trybie zdalnym z dostępem do wszystkich niezbędnych aplikacji. Dla osób pozostających w miejscu pracy wdrożono procedurę utrzymania bezpiecznej odległości pomiędzy stanowiskami pracy oraz używania środków dezynfekujących.

W związku z ogłoszeniem projektu "tarczy antykryzysowej", spółka zamierza skorzystać z pakietu wsparcia proponowanego przez rząd w zakresie:

a. czasowego zniesienia opłaty w należnościach wobec urzędu skarbowego oraz ZUS;

b. obniżenia czynszów najemców lokali w galeriach handlowych ;

c. dofinansowania wynagrodzeń pracowników i uelastycznienia czasu pracy;

d. korzystniejszych zasad rozliczania straty;

e. przedłużenia terminów spłat kredytów bankowych.

"Spółka przekazała darowiznę w postaci gogli narciarskich na rzecz szpitali krakowskich, które mogą być użyte jako środki ochrony osobistej dla służby zdrowia" - podsumowano w materiale.

Podstawowa działalność Intersport Polska polega na sprzedaży detalicznej markowego sprzętu sportowego w specjalistycznych sklepach o dużej powierzchni zlokalizowanych w wybranych centrach handlowych dużych miast w całej Polsce. Spółka jest notowana na GPW od 2006 r.

(ISBnews)