Liczba akcji serii D przypadających na jedno prawo poboru wynosi 0,25. W poniedziałek Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny PKO BP w związku z emisją do 300 mln akcji serii D z prawem poboru. Dniem ustalenia prawa poboru jest 6 października. Zapisy na akcje nowej emisji PKO BP w wykonaniu prawa poboru oraz zapisy dodatkowe potrwają od 7 do 20 października.

Harmonogram oferty

Od 7 do 15 października w obrocie giełdowym znajdą się prawa poboru. W okresie tym inwestorzy będą mogli złożyć zlecenie kupna oraz sprzedaży praw poboru. Przydział akcji oferowanych objętych w ramach zapisów w wykonaniu prawa poboru oraz dodatkowych odbędzie się do 29 października 2009 roku. Od 30 października do 3 listopada będą przyjmowane zapisy na akcje oferowane nieobjęte w wykonaniu prawa poboru i zapisy dodatkowe przez podmioty, które odpowiedzą na zaproszenie zarządu.

W dniach 30 października - 3 listopada ma nastąpić przyjmowanie zapisów od podmiotów zabezpieczających powodzenie oferty w razie zawarcia odpowiednich umów przez bank; do 4 listopada zaś przydział akcji podmiotom, które złożą zapisy w odpowiedzi na zaproszenie zarządu, w tym podmiotom zabezpieczającym powodzenie oferty w razie zawarcia odpowiednich umów przez bank.

Reklama

Oferującym akcje PKO BP jest DM PKO BP. Kapitał zakładowy PKO BP dzieli się obecnie na 1 mld akcji. Celem emisji jest wzmocnienie bazy kapitałowej i zwiększenie akcji kredytowej.

MSP oczekuje zaliczki na poczet dywidendy

PKO BP ocenia, że Ministerstwo Skarbu Państwa oczekuje, iż bank wypłaci zaliczkę na poczet przewidywanej dywidendy za 2009 rok w wysokości stanowiącej połowę zysku osiągniętego w 2009 roku. "Według najlepszej wiedzy zarządu, Ministerstwo Skarbu Państwa oczekuje, że nastąpi wypłata przez Bank zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy za rok obrotowy 2009 w wysokości stanowiącej połowę zysku osiągniętego przez Bank w roku obrotowym 2009, wykazanego w śródrocznym sprawozdaniu finansowym (...) - napisano w prospekcie.

PKO BP podał, że w chwili zatwierdzenia prospektu zarząd banku nie podjął żadnej decyzji w sprawie wypłaty zaliczki. Bank poinformował, że wypłata zaliczki będzie wymagała m.in. uzyskania zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego na zmianę statutu oraz rejestracji w KRS odpowiednich zmian statutu.

Polecamy: Awantura wielka jak dywidenda w PKO BP