Pentagon ogłosił dane we wtorek, że zahamowanie gospodarcze i rosnące bezrobocie, a także system bonusów i wzrost wynagrodzeń żołnierzy sprawiły, iż do armii zgłosiło się więcej lepiej wykształconych młodych ludzi - podała agencja PAP, która cytuje amerykański dziennik "Washington Post".

Takiego sukcesu nie odnotowano od ustanowienia armii zawodowej w 1973 roku. Przeciwnie, w ostatnich latach często nie udawało się spełnić wyznaczonych założeń. W szczególności siły lądowe USA usiłowały uzupełniać swoje szeregi sięgając po młodych, którzy porzucili edukację, kandydatów z nadwagą, a nawet mających konflikty z prawem - przypomina dziennik.

Tymczasem rok budżetowy, który skończył się 30 września, okazał się sukcesem pod względem liczebności przyszłych żołnierzy w służbie czynnej oraz w rezerwie. Plan wykonano w ponad 100 proc. - poinformował Pentagon.

Rekruci są też coraz lepiej wykształceni - ok. 95 proc. z nich posiada dyplom szkoły średniej wyższego stopnia. Jeszcze rok temu takie wykształcenie deklarowało 83 proc. rekrutów, dużo poniżej celu amerykańskiej armii, który wynosi 90 proc.

Reklama