W sobotniej katastrofie pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym para prezydencka, parlamentarzyści, przedstawiciele urzędów państwowych, wojska i rodzin katyńskich, a także szef NBP Sławomir Skrzypek.

"W związku z tragiczną katastrofą lotniczą pod Smoleńskiem, w której zginęli Prezydent RP wraz z Małżonką, Posłowie, Senatorowie, przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP, ministerstw, Prezes Narodowego Banku Polskiego, Rzecznik Praw Obywatelskich, Prezes Instytutu Pamięci Narodowej, dowódcy Wojska Polskiego oraz przedstawiciele instytucji państwowych i organizacji społecznych, Zarząd Związku Banków Polskich wyraża najgłębsze współczucie, łącząc się w żalu z powodu niepowetowanej straty, jaką poniósł nasz kraj" - napisano w uchwale przesłanej we wtorek PAP.

Czytaj też: Dlaczego katastrofa w Smoleńsku nie poruszyła rynków?

"Składamy najszczersze kondolencje Rodzinom i Bliskim ofiar, które zginęły w tej niewyobrażalnej tragedii. Żegnamy i zachowujemy w pamięci wybitnych Polaków, którzy w swej wieloletniej pracy dla dobra Rzeczpospolitej Polskiej przyczyniali się do rozwoju naszego Państwa i jego gospodarki" - głosi uchwała.

Reklama

ZBP poinformował, że środowisko bankowe w dalszym ciągu będzie nieprzerwanie pracować na rzecz rozwoju Polski i polskiej gospodarki. "W działaniach naszych ściśle współpracujemy z Narodowym Bankiem Polskim oraz instytucjami państwowymi. Uczynimy wszystko, aby dalszy rozwój naszego kraju był pomyślny, aby instytucje finansowe były stabilne i dobrze służyły naszej Ojczyźnie" - deklaruje zarząd ZBP w uchwale.

Po śmierci Sławomira Skrzypka jego obowiązki w Narodowym Banku Polskim i Radzie Polityki Pieniężnej przejął dotychczasowy pierwszy zastępca Piotr Wiesiołek.

ikona lupy />
Związek Banków Polskich / Inne