Termin został wydłużony o rok czyli z 27 sierpnia 2012 r. na 27 sierpnia 2013 r.

"Kierownictwo Kulczyk Oil Ventures informuje, iż w Kanadzie, za pośrednictwem systemu SEDAR publikowana jest informacja na temat udzielenia przez PetroleumBrunei zgody na przedłużenie terminów ustanowionych umową o Podziale Wpływów z Wydobycia, o której KOV informował w prospekcie emisyjnym z 2010 r. Termin ukończenia minimalnego zakresu wymaganych prac został przedłużony, z 27 sierpnia 2012 r. na 27 sierpnia 2013 r." - czytamy w komunikacie.

Spółka podała, że minimalny zakres wymaganych prac obejmuje: - pozyskanie i przetworzenie 130 km2 danych z obszaru lądowego w ramach badania sejsmicznego 3D; - pozyskanie i przetworzenie 13,5 km2 danych testowych 3D z obszaru lądowego; - pozyskanie i przetworzenie 13 km danych z obszaru lądowego w ramach badania sejsmicznego 2D; - wykonanie co najmniej 2 odwiertów poszukiwawczych.

"Trwają przygotowania związane z programem badań sejsmicznych 3D na obszarze zachodniego Jerudong, a emisja pierwszej fali, oznaczająca formalny początek pozyskiwania danych sejsmicznych, spodziewana jest pod koniec tego miesiąca. Zespół wykonujący badania sejsmiczne pozostaje w gotowości, baza została zbudowana, a prace geodezyjne i topograficzne są niemal na ukończeniu. Na obszarze bloku we wschodnim Tutong została wykonana linia badań sejsmicznych 2D, które zostaną uzupełnione testowymi badaniami 3D w pasie leżącym na wschód od odwiertu Lempuyang-1" - czytamy dalej.

W grudniu KOV podał, że zwiększył swoje zaangażowanie w Bloku L w Brunei. Spółka zależna KOV, Kulczyk Oil Ventures Limited (KOVL), przejęła całość udziałów w AED Southeast Asia – posiadającej 50% udziałów oraz status operatora w Bloku L w Brunei. Wartość transakcji wyniosła 200 tys. USD. Oznacza to, że zaangażowanie KOV wzrosło do 90%, a pozostałe 10% udziałów pozostaje własnością prywatnej firmy z Brunei współpracującej na zasadach rynkowych Blok L o powierzchni 1 110 km kw. (275 tys. akrów) obejmuje lądowe i morskie tereny Brunei.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zarządu i warunkami umowy o podziale wpływów z wydobycia, obszar Bloku został w połowie zredukowany, w ramach procesu zrzeczenia się stanowiącego część 1 etapu prac poszukiwawczych. W I-III kw. 2011 roku spółka miała 9,59 mln USD skonsolidowanej straty netto wobec 15,31 mln USD straty rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 20,93 mln USD wobec 4,57 mln USD.