Pozytywny sentyment mógł być konsekwencją popołudniowych danych z amerykańskiej gospodarki. Zaskoczyły nieco dane dotyczące produkcji przemysłowej. Wynik na poziomie 0,4% był co prawda niższy niż poprzedni odczyt (1,1%), ale większy niż zakładała prognoza (0,3%). Dobre dane kwartalne opublikowały również amerykańskie „blue chipy”. Seria pozytywnych wskaźników sprawiła, że na eurodolarze po godz. 19 mogliśmy zanotować poziom 1,3200. Kolejnym czynnikiem przyczyniającym się za wzrostami mógł być komentarz członka FEDu Williama Dudleya, który potwierdził kontynuację programu QE3 wobec słabości gospodarki USA. Dziś o godzinie 20 nastąpi publikacja tzw. Beżowej Księgi. Informacje nt. stanu amerykańskiej gospodarki oraz prognoz co do jej najbliższych miesięcy na pewno wywołają zmienność na rynkach. Wielka Brytania pokazała dziś rano słabe dane z rynku pracy. Wzrosła tam stopa bezrobocia do poziomu 7,9% (prognoza zakładała 7,8%). Nasza waluta wciąż pozostaje pod wpływem możliwej kontynuacji obniżek stóp procentowych. Ostatni niski odczyt inflacji wskazuje, iż jest to bardziej możliwe niż wcześniej zakładano jeszcze w tym półroczu. Choć głosy w RPP co do kwestii terminów są podzielone.

EURUSD
Na wykresie 8 – godzinnym EURUSD pozostaje w trendzie wzrostowym. Najbliższe wsparcie wyznacza tenkan sen na poziomie 1,3110. Najbliższy opór wyznacza wczorajszy szczyt na poziomie 1,3200.

USDPLN
Na wykresie 8 godzinnym USDPLN pozostaje w trendzie spadkowym. Najbliższe wsparcie wyznacza dzisiejszy dołek na poziomie 3,1101. Najbliższy opór wyznacza tenkan sen na poziomie 3,1343.

GBPCHF
Na wykresie dziennym GBPCHF w dniu wczorajszym wygenerowany został techniczny sygnał sprzedaży. Cena przebiła dolną powłokę chmury Ichimoku. Najbliższe wsparcie wyznacza ostatni dołek na poziomie 1,3963. Najbliższy opór wyznacza senkou span A na poziomie 1,4203.

Reklama

USDJPY
Na wykresie dziennym USDJPY znajduje się w trendzie wzrostowym. Najbliższy opór stanowi poziom 100 jenów. Najbliższe wsparcie stanowi kijun sen na poziomie 96,25.