Świadczy to o powoli wzrastającym zapotrzebowaniu na nowych pracowników, co można wiązać z lekką poprawą sytuacji naszej gospodarki. Tempo wzrostu jest jednak jeszcze zbyt małe, by wywołać spadek bezrobocia.

We wrześniu w internecie opublikowano blisko 107 tysięcy ofert pracy, co oznacza, że wraz ze wzrostem liczby ofert dotyczących stałej pracy, zmniejszyła się liczba tych dotyczących zatrudnienia sezonowego.

Z badania wynika, że w poprzednim miesiącu niemal we wszystkich województwach przybyło ofert pracy. Wyjątkiem jest województwo małopolskie, w którym liczba zmalała, choć w mniejszym stopniu niż przed miesiącem. Wciąż najsilniejszy wzrost widać w zachodniej Polsce, najwolniejszy natomiast - na południu kraju.

We wrześniu w dalszym ciągu było widać wzrost internetowych ofert pracy dla ekonomistów. W przypadku stanowisk wymagających wykształcenia technicznego, najszybciej poprawiają się perspektywy uzyskania pracy w geologii oraz działach kontroli jakości procesu produkcyjnego.

Reklama

Również w handlu zauważa się niewielki wzrost zapotrzebowania na nowych pracowników.

W przypadku osób z niższym wykształceniem widać spadek zapotrzebowania na pracowników ochrony oraz mechaników samochodowych, a także w organizacjach pozarządowych i turystyce.

>>> Czytaj także: Dotacje dla bezrobotnych na założenie firmy przekroczyły 6 mld zł