BNP Paribas to podmiot dominujący wyższego szczebla BNP Paribas Bank Polska.

"Według BNP Paribas, niewiążąca propozycja obejmuje akcje stanowiące 98,5 proc. kapitału zakładowego BGŻ oraz uprawniające do wykonywania 98,5 proc. głosów na walnym zgromadzeniu BGŻ oraz jest uzależniona od szeregu warunków, w tym m.in. pozytywnego wyniku badania (due diligence) BGŻ, uzyskania wymaganych zgód korporacyjnych oraz właściwych organów antymonopolowych i regulacyjnych, w tym KNF" - głosi komunikat banku.

>>> Czytaj też: Jaką strategię powinny stosować polskie banki?

Bank podkreśla, że w chwili obecnej nie ma jednak pewności, że niewiążąca propozycja złożona przez BNP Paribas zostanie przyjęta przez Rabobank oraz, że warunki, od których jest uzależniona propozycja i nabycie akcji przez BNP Paribas zostaną spełnione i czy w ogóle dojdzie do nabycia akcji, a jeśli tak - to w jakim terminie.

Reklama

Na początku października prezes UniCredit poinformował, że włoski bank złożył wstępną ofertę nabycia Banku BGŻ. Także prezes Santandera mówił, że bank zastanawia się nad przejęciem BGŻ. Z kolei "Puls Biznesu" podawał, że PZU chce przejąć zarówno Alior Bank, jak i BGŻ, aby utworzyć z nich jeden bank.

>>> Czytaj też: Fuzja BGŻ i Rabobank Polska: jest plan połączenia obu banków

W czerwcu Rabobank ogłosił, że dokonuje przeglądu opcji dla BGŻ, ale nie wystawił posiadanego pakietu 98% akcji polskiego banku na sprzedaż. Już w maju polskie media donosiły, że Rabobank sonduje rynek pod kątem ewentualnej sprzedaży Banku BGŻ i szuka chętnych m.in. wśród największych polskich instytucji finansowych.

Główni akcjonariusze BGŻ to Rabobank International Holding B.V. (90,09 proc.) i Cooperatieve Centrale Raiffeisen-Boerenleebank B.A. (8,42 proc.).

>>> Zobacz najnowsze wyniki finansowe Banku BGŻ