"W kończącym się roku 2013 branża usług z zakresu zarządzania dokumentacją i obsługi back-office kontynuowała utrzymującą się od kilku lat tendencję wzrostową. Do szerszego wykorzystywania rozwiązań z tego zakresu w dużej mierze przyczynia się większa świadomość klientów, którzy coraz mniej obawiają się powierzania swoich dokumentów zewnętrznym dostawcom. Rodzimy rynek usług back-office wciąż jednak jest na początku drogi. Dynamika wzrostu nowego biznesu i tempo rozwoju współpracy z dotychczasowymi klientami bardzo optymistycznie nastrajają nas na przyszłość. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy upłynie pod znakiem nawet 20% wzrostu rynku" – powiedział Rochalski, cytowany w komunikacie.

Zaznaczył, że polski sektor usług z zakresu zarządzania dokumentami i obsługi back-office zwiększa swoją wartość o kilkadziesiąt procent rocznie.

"Według badań Ipsos, z outsourcingu tego obszaru korzysta już 25% firm. Główną siłą napędową rynku usług back-office są centra usług wspólnych świadczące usługi dla międzynarodowych koncernów. W tyle nie pozostają jednak także polscy gracze szukający klientów wśród największych krajowych przedsiębiorstw" - dodał prezes ArchiDoc.

>>> Nie tylko duże korporacje finansowe wydzielają część procesów poza swoją organizację, powierzając ich kontynuację i rozwój wyspecjalizowanym podmiotom. Outsourcing jest dobrym rozwiązaniem nie tylko u gigantów

Reklama