To będzie najnowocześniejszy tego typu obiekt w tej części Europy, wyposażony w najnowsze linie technologiczne i park maszynowy. Wybór miejsca nie był przypadkowy. Radom słynął i słynie z przemysłu zbrojeniowego.

Jak mówił premier Donald Tusk, są też i inne powody - Radom to miasto ambitne, a często w przeszłości poszkodowane. Cieszę się, że dostało taką szansę - tłumaczył szef rządu.

Nowa siedziba daje nowe możliwości. W kompleksie znajdą się hale produkcyjne, laboratoria, budynki administracyjne i strzelnica.

Sztandarowym produktem firmy powinien stać się supernowoczesny karabin szturmowy, wchodzący w skład Modułowego Systemu Broni Strzeleckiej. Projekt to wspólne dzieło konstruktorów z Radomia i Wojskowej Akademii Technicznej.

Reklama

Po całkowitym zakończeniu inwestycji zakład będzie zatrudniał ponad 400 osób.

Rocznie w radomskiej fabryce produkuje się około 25 tys. sztuk broni.

>>> Stratfor: Polska potrzebuje nowej strategii. Warszawa powinna inwestować w obronność

ikona lupy />
Prezes zarządu, dyrektor naczelny Fabryki Broni "Łucznik" Tomasz Nita, premier Donald Tusk i marszałek Sejmu Ewa Kopacz podczas zwiedzania Fabryki Broni w Radomiu. PAP/Michał Walczak / PAP/EPA / Michał Walczak
ikona lupy />
Premier Donald Tusk przemawia podczas uroczystości związku z oddaniem do użytku nowej siedziby Fabryki Broni w Radomiu. PAP/Michał Walczak / PAP/EPA / Michał Walczak