"Zgodnie z podpisaną pod koniec lutego umową, Exalo Drilling wykona dla Sequa Petroleum otwór poszukiwawczy o głębokości 6.000 metrów wraz z opróbowaniem (oceną potencjału pokładów roponośnych) w zachodniej części Kazachstanu, w rejonie Burlin (struktura Zapadnaja). Wartość kontraktu szacowana jest na około 10 mln USD, tj. ponad 30 mln zł. Umowa przewiduje możliwość rozszerzenia jej zakresu o dwa dodatkowe odwierty" - czytamy w komunikacie.

Do wykonania zadania Exalo Drilling wykorzysta urządzenie wiertnicze National N-1625 o mocy 3.000 koni mechanicznych i udźwigu ponad 600 ton, umożliwiające realizację wierceń w zakresie do 7.600 metrów. Prace związane z wykonaniem pierwszego otworu dla Sequa Petroleum ruszą jeszcze w marcu i zgodnie z planem potrwają do października br.

"Rozpoczęcie współpracy z Sequa Petroleum to owoc dotychczasowych osiągnięć spółki na rynkach międzynarodowych, bogatych kompetencji oraz profesjonalizmu naszego zespołu. To także dowód na to, że Exalo Drilling potrafi umacniać swoją pozycję na kluczowych rynkach zagranicznych w okresie ważnych przemian wewnątrz organizacji" - powiedział Truszkowski, cytowany w komunikacie.

Prezes dodał, że lutym minął dokładnie rok od formalnego połączenia pięciu podmiotów funkcjonujących wcześniej odrębnie, w wyniku którego powstała jedna spółka z nową wspólną marką - Exalo Drilling.

Reklama

>>> Czytaj też: Exalo Drilling i PGNiG Technologie nie wejdą na giełdę w tym roku

"Ostatni rok dla pracowników naszej spółki był okresem trudnej i wytężonej pracy. Dobiegają końca projekty integracyjne związane z konsolidacją. Mimo szeregu dodatkowych obowiązków, bez zakłóceń utrzymaliśmy ciągłość działalności. Co więcej, rozwijamy się i zdobywamy nowych klientów. Jesteśmy przygotowani, by stawić czoła wyzwaniom, jakie niesie trudny rynek wierceń i serwisów, oraz wyznaczać sobie coraz bardziej ambitne cele na rok 2014 i lata następne" - podsumował Truszkowski.

Exalo Drilling (wcześniej PGNiG Poszukiwania) to nowa spółka w grupie PGNiG, która powstała po konsolidacji pięciu spółek wiertniczo-serwisowych: PNiG Nafta, PNiG Kraków, PNiG Jasło, Poszukiwania Naftowe Diament i Zakład Robót Górniczych Krosno.