Słabe dane zmniejszają szanse na podwyżkę stóp procentowych przez tamtejszy bank centralny, która i tak była pod znakiem zapytania.

Na wykresie NZD/USD widać, że doszło do złamania kluczowego ze średnioterminowego punktu widzenia, wsparcia w rejonie 0,8510-35. To otwiera drogę do wyraźniejszego ruchu na południe i każe zakwalifikować szczyty z kwietnia i maja, jako formację podwójnego szczytu. W takiej sytuacji zasięg zniżek może wypaść w rejonie 0,8285, gdzie przebiega bardzo ważna linia trendu wzrostowego oparta o dołki z września 2013 r. i lutego b.r.

Lepsza passa dla amerykańskiego dolara, którą można wytłumaczyć nieco lepszymi danymi makro, jakie napłynęły wczoraj z USA nadal się utrzymuje. Dzisiaj w kalendarzu istotnych publikacji nie ma jednak wiele, stąd też nie można wykluczyć, że po południu pojawi się większa presja na realizację zysków z umocnienia dolara.

O godz. 11:00 Komisja Europejska opublikowała majowe indeksy nastrojów w gospodarce. Główny wskaźnik wzrósł do 102,7 pkt. z 102 pkt., co należy uznać za pozytyw. Niewykluczone, że rynek wykorzysta to jako motyw do odreagowania EUR/USD, zwłaszcza, że wsparcie w rejonie 1,3612-14 cały czas obowiązuje. Jednak bardzo silny opór to rejon 1,3670 i trudno będzie liczyć na więcej. Widać, że inwestorzy nie chcą rozegrać większej korekty w górę, obawiając się rzeczywistych posunięć ECB podczas przyszłotygodniowego posiedzenia (5 czerwca).

Reklama

Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego kręgu odbiorców. Został sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulaminy doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajdują się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty.