W wyniku działań hakerów, którzy podali się za członków tak zwanego Państwa Islamskiego, na pewien czas przerwane zostało nadawanie programu. Przestały działać też strony internetowe stacji.

„Dziennikarze TV5 Monde stali się ofiarami ataku na wolność informacji, wolność, która jest w sercu naszej demokracji i która jest kluczowa dla państwa prawa” - oświadczył Timmermans. Dodał, że dziennikarze i Ci, którzy zajmują się informacjami zasługują na to, by stanąć w ich obronie wykorzystując wszystkie środki, jakimi dysponuje państwo prawa.

>>> Czytaj też: Francuska gospodarka nad przepaścią?

„Jest oczywiste, że terroryści posługują się nowoczesnymi narzędziami cyfrowymi i dlatego należy dalej wzmacniać nasze cyberbezpieczeństwo w ścisłej współpracy ze wszystkimi krajami członkowskimi i innymi partnerami” - podkreślił wiceprzewodniczący Komisji.

Telewizja TV5 Monde nadaje programy dla zagranicznej publiczności, promując język francuski i kulturę krajów francuskojęzycznych. Korzysta w znacznej części z programów nadawców publicznych - głównie z Francji, ale także z Belgii, Szwajcarii i kanadyjskiego Quebecu.