Prezes wskazał jednak, że kluczowym czynnikiem będzie możliwa do uzyskania cena. "Cel jest właśnie taki, natomiast czas nie może tutaj determinować ceny. Jak nie znajdziemy kupca oferującego odpowiedniej ceny, to będziemy czekać" - powiedział Pankiewicz podczas konferencji prasowej.

Pankiewicz nie odniósł się do kwestii prowadzenia rozmów z potencjalnymi kupcami na spółki należące do SMT.

"Intencją zarządu jest uproszczenie struktury kapitałowej, aby skupić się na podstawowym biznesie" - podkreślił.

Wskazał, że 151 mln zł, jakie SMT uzyska ze sprzedaży SMT Software Services na rzecz Enterprise Investors, będzie przeznaczone zarówno na rozwój, jak i potencjalnie do podziału między akcjonariuszy, w formie dywidendy lub buy-backu.

"Będziemy rekomendować, żeby część tych pieniędzy tworzyła wartość dla akcjonariuszy. Z drugiej strony ważny jest dynamiczny rozwój iAlbatrosa" - powiedział Pankiewicz.

Dodał, że w przypadku spółki iAlbatros celem jest osiągnięcie jak największego udziału w rynku w jak najkrótszym czasie.

iAlbatros S.A. - spółka założona w 2010 roku - wdraża technologię rezerwacji hotelowych dla biznesu w modelu SaaS. W 2014 roku iAlbatros osiągnął przychody na poziomie 64 mln zł.

Grupa kapitałowa SMT (dawniej ADV) realizuje strategię zorientowanej na obszary IT, a w szczególności na rozwijaniu biznesu opartego na własnych produktach.