"Projekt podzielony jest na cztery osobne zadania. Podpisana właśnie umowa przewiduje wykonanie pierwszego z nich oraz opcjonalnie trzech pozostałych" - czytamy w komunikacie.

Zadanie pierwsze jest warte ok. 20 mln zł netto i obejmuje ono zaprojektowanie i wykonanie m.in. dwóch ścieżek tematycznych, podano także.

"W ciągu zaledwie kilku lat zbudowaliśmy w grupie kapitałowej kompetencje pozwalające nam uczestniczyć w najbardziej prestiżowych projektach w kraju, a ekspozycje multimedialne to obecnie dla nas jeden z kluczowych segmentów sprzedaży" - powiedział wiceprezes, Wojciech Strusiński, cytowany w komunikacie.

W skład konsorcjum wchodzą: Qumak (lider), jego spółka zależna MAE Multimedia Art & Education oraz estońskie Museko. Realizacja zadania ma zakończyć się w IV kw. 2016 r.

Poza Centrum Nauki i Techniki w Łodzi, spółka obecnie realizuje podobne projekty dla Muzeum II Wojny Światowej. Qumak ma na swoim koncie również ekspozycje w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

Qumak jest polską spółką informatyczno-technologiczną, notowaną na GPW od 2006 r. Oferuje innowacyjne rozwiązania IT dla sektora prywatnego i publicznego, świadczy usługi obejmujące: konsulting i doradztwo, projektowanie i wdrażanie rozwiązań, wsparcie techniczne i serwisowe oraz rozbudowę rozwiązań. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 577,5 mln zł w 2014 r.