Co dalej z ustawą frankową? Wywiad z prof. Witoldem Modzelewskim

21 czerwca 2016, 08:15 | Aktualizacja: 03.07.2016, 21:27
Źródło:PAP
Frank szwajcarski

Frank szwajcarskiźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Gianluca Colla

Jestem zdecydowanie optymistą, że uda się przeprowadzić ustawę frankową - mówi PAP prof. Witold Modzelewski. Gdyby banki, które są autorem zaistniałej sytuacji, z własnej inicjatywy "pozamiatały po sobie", ustawodawca nie musiałby się w to wtrącać - podkreśla.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (15)

 • nostradamus(2016-06-21 10:59) Zgłoś naruszenie 293

  podano i potwierdził to KNF iż kredyty zostały udzielone z naruszeniem prawa bankowego jak i naszego prawa. w czym jest problem, żeby takie oszustwo się więcej nie powtórzyło należy zgodnie z polskim prawem umorzyć wszystkie kredyty w CHF, żadnej plajty banków nie będzie ewentualne straty ponoszą udziałowcy tych 5 banków. następnym razem jak rady nadzorcze lub zarządzający bankiem menadżerowie wpadną na głupi plan ograbienia obywateli to stracą pracę. I najważniejsza rzecz kredytów w CHF nie wzieli najbogatsi, ale obywatele którzy nie mieli zdolności kredytowej w złotówkach. Biznes polega na tym iż rabuje się najbiedniejszych których nie stać na wynajęcie drogich adwokatów.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • marcossss(2016-06-21 11:18) Zgłoś naruszenie 282

  Banki prowadzą w Polsce wojnę hybrydową polegającą na manipulacji i dezinformacji. Od wielu lat słyszymy o "kupowaniu franków" przez banki - w rzeczywistości tylko nieliczne banki kupowały franki i to wiele lat temu. Obecnie zamykają one tylko pozycje CIRS "sprzedaj" na rynku walutowym, ale fizycznie nigdy franków nie kupowały. KNF i NBP podaje różne kwoty "strat" banków. Opinia publiczna nigdy nie poznała prawdy jakie jest faktyczne zaangażowanie banków i rachunek i zysków i strat i jakie są faktyczne skutki wprowadzenia ustawy usuwającej te toksyczne aktywa z rynku. Opinia publiczna nigdy też nie poznała odpowiedzi na pytanie "z czego biorą się straty banków" przy tych kredytach. Opinia publiczna nigdy nie dowiedziała się o tym, że banki nie mają 100% pokrycia w aktywach zabezpieczających te kredyty, że zwyczajnie spekulują na rynku walutowym.

  Odpowiedz
 • kapek(2016-06-21 10:56) Zgłoś naruszenie 264

  Opieszałość Prezydenta i PIS budzi wątpliwość kogo reprezentują, czy obywateli czy złodzieji. W każdym razie, jeśli nie zrobią ustawy frankowej to jest ich ostatnia kadencja!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • marcos(2016-06-21 11:08) Zgłoś naruszenie 191

  Po pierwsze,te kredyty nie są już prawie wcale zabezpieczane instrumentami pochodnymi. CiRS-y zostały odnowione w niewielkim stopniu. Z tej konstrukcji "kredytów frankowych" nic już nie zostało - banki osiągają czyste zyski ze wzrostu kursu. Jeżeli nie wierzysz - zajrzyj sobie do tabelki jaką zamieściła KNF "zyski banków z kredytów walutowych", po tym jak zamieściła wcześniej nieprawdziwe dane o 40% zaangażowaniu banków w instrumenty pochodne. Po drugie nikt nie twierdzi, że trzeba by je było natychmiast zamykać.

  Odpowiedz
 • Anna T(2016-06-21 11:22) Zgłoś naruszenie 54

  Coraz większa złość we mnie buzuje kiedy pomyśle że Duda i PiS na naszych plecach doszli do władzy a teraz maja nas w dupoważaniu. Kukizowi złożenie projektu ustawy zajęło miesiąc.... Sprawiedliwość jest ponoć ślepa ale sprawiedliwość ale sprawiedliwość PiS juz tylko w 70% bo w 30% PiS nadal pochwala złodziejstwo, oszustwo i wiarołomstwo.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • zbych(2016-06-21 09:41) Zgłoś naruszenie 216

  gosc nie ma pojecia o czym mowi nie wie nic o instrumentach pochodnych i ich natychmiastowym zamykaniu w przypdku nprzewalutowania

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • jacezar(2016-07-03 23:40) Zgłoś naruszenie 16

  prof PiS Modzelewski. Stronniczy i wyjątkowo szodliwy

  Odpowiedz
 • franek(2016-10-22 18:18) Zgłoś naruszenie 10

  Pan profesor mówi dobrze tylko czemu podjoł sie uczestniczyć w tej szopce dudusia o spredach przeciez kto zgodzi sie na zwrot spredów nie będzie mógł korzystać z prawa ani przed sadem ani z innej możliwosci dochodzenia prawa ze został oszukany przez banki przy kredytch złotowych indeksowanych

  Odpowiedz
 • ocokaman(2016-08-30 16:58) Zgłoś naruszenie 01

  I co Panie Witoldzie? Okazało się że i Pan jest nikim! Zrobili Pana na szaro!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze