Wniosek wpłynął 25 listopada. Sprawa jest w toku.

Koncentracja ma się dokonać w formie utworzenia wspólnego przedsiębiorcy przez PG Europe S.à.r.l. oraz Marvipol w celu realizacji wspólnego projektu, polegającego na budowie parku magazynowo-logistycznego.

PG Europe należy do grupy kapitałowej Panattoni, która świadczy usługi deweloperskie związane z obiektami przemysłowymi, magazynowymi i biurowymi. Jako zarządca obiektów, grupa kapitałowa Panattoni świadczy również kompleksową obsługę administracyjną i operacyjną wynajętej powierzchni w zakresie prowadzenia rozliczeń mediów, zapewnienia sprawności urządzeń technicznych jak i profesjonalnego wyglądu magazynów.

Marvipol S.A. wchodzi w skład grupy kapitałowej Marvipol. Grupa Marvipol prowadzi działalność gospodarczą realizowaną w segmentach deweloperskim, motoryzacyjnym, wynajmu powierzchni biurowej oraz zarządzania nieruchomościami. W segmencie deweloperskim Grupa Marvipol skupia się na mieszkaniowych projektach inwestycyjnych realizowanych na terenie Warszawy.

Grupa Marvipol jest również generalnym importerem na Polskę samochodów marki Jaguar i Land Rover, a także wyłącznym dealerem na terytorium Polski marek Aston Martin i Lotus. Grupa Marvipol wynajmuje również powierzchnię biurową w jednej nieruchomości zlokalizowanej w Warszawie oraz prowadzi działalność w zakresie wynajmu powierzchni przemysłowej (magazynowej) w województwie mazowieckim.

(ISBnews)