"Bardzo nas cieszy tak duże zainteresowanie, z jakim spotkała się oferta publiczna Stilo Energy. Za nami spotkania z szeroką grupą inwestorów, od których uzyskaliśmy pozytywną informację zwrotną na temat naszych dotychczasowych osiągnięć i perspektyw rozwoju. Konsekwencją tego jest objęcie wszystkich oferowanych akcji Stilo Energy i pojawienie się w akcjonariacie spółki funduszy inwestycyjnych oraz znaczna redukcja zapisów w transzy inwestorów detalicznych, która wyniosła około 78%. Z oferty publicznej pozyskaliśmy ponad 9 mln zł, które wykorzystamy do przyspieszenia rozwoju biznesu" - powiedział prezes Piotr Siudak, cytowany w komunikacie.

Głównym koordynatorem oferty Stilo Energy był Dom Maklerski Navigator.

"Działamy na bardzo dynamicznie rosnącym rynku fotowoltaiki i naszym zamiarem jest zajęcie na nim stałej, wysokiej pozycji, w czym wesprą nas pozyskane właśnie środki. Dzięki przygotowaniu operacyjnemu organizacji oraz zdobytemu finansowaniu i dźwigni operacyjnej oczekujemy dalszego bardzo dynamicznego wzrostu wyników finansowych Stilo Energy w kolejnych latach. Równolegle zaczynamy przygotowania do debiutu - w pierwszym kwartale 2021 chcielibyśmy wprowadzić Stilo Energy na NewConnect, a docelowo przenieść notowania na rynek główny GPW" - dodał Siudak.

Stilo Energy działa na rynku komercyjnych instalacji fotowoltaicznych w Polsce realizując w 2020 r. blisko 500 instalacji miesięcznie na obszarze całej Polski.

(ISBnews)