Warszawa, 15.12.2021 (ISBnews) - Huawei rozwija współpracę z ZE PAK dostarczając falowniki łańcuchowe do największej w Polsce elektrowni fotowoltaicznej zbudowanej przez konsorcjum ZE PAK, Esoleo i PAK Serwis , podano w komunikacie.

Reklama

"Konsorcjum ZE PAK, Esoleo i PAK Serwis wybudowało w gminie Brudzew największą w Polsce elektrownię fotowoltaiczną o mocy 70 MWp. Wykorzystuje ona falowniki łańcuchowe Huawei i jest pierwszym w Polsce modułem wytwarzania energii typu D" - czytamy w komunikacie.

Elektrownia fotowoltaiczna została wyposażona w najnowsze falowniki łańcuchowe Huawei SUN2000-185KTL, dodano.

"Odnawialne źródła energii są przyszłością polskiej energetyki. Z roku na rok wzrasta zapotrzebowanie na zieloną energię oraz jej produkcję i mając na uwadze tę tendencję chcemy naszym partnerom oferować produkty na miarę trendów oraz zmian na rynku. Instalacja zbudowana przez ZE PAK, Esoleo i PAK SERWIS jest najlepszym potwierdzeniem naszych wspólnych kompetencji i kwalifikacji w realizacji przemysłowych farm fotowoltaicznych oraz potencjału dla transformacji energetycznej całej Polski" - powiedział dyrektor zarządzający Huawei Polska Jackie Zhang, cytowany w komunikacie.

Współpraca z konsorcjum, w skład którego wchodzą ZE PAK, Esoleo i PAK Serwis wpisuje się w nowy rozdział w rozwoju firmy Huawei, która od kilku lat konsekwetnie rozwija portfolio rozwiązań dla energetyki odnawialnej, zwłaszcza dotyczących fotowoltaiki, zaznaczono w informacji.

"Huawei angażuje się w rozwój nowoczesnej energetyki w Polsce i oferuje obecnie pełną paletę falowników do instalacji fotowoltaicznych, zarówno dla gospodarstw domowych, firm, jak również dla odbiorców przemysłowych. W ubiegłym roku Huawei stworzył dział Digital Power, w ramach którego dostarcza usługi i rozwiązania, które stanowią element walki z negatywnymi skutkami zmian klimatycznych oraz przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego. W jego ramach oferowane są również podzespoły napędowe i ładujące dla samochodów elektrycznych i częściowo autonomicznych" - wskazano także.

Huawei to światowy lider w dostarczaniu najnowszych technologii ICT. Firma rozwija również portfolio produktów wspierających transformację sektora energetycznego oraz aktywnie działa na rzecz redukcji emisji dwutlenku węgla, budowy gospodarki o obiegu zamkniętym oraz zwiększenia udziału energii odnawialnej.

Grupa ZE PAK prowadzi działalność obejmującą wydobycie węgla brunatnego, jak również wytwarzanie oraz sprzedaż energii elektrycznej i ciepła. Spółka jest notowana na GPW od 2012 r. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 2,21 mld zł w 2020 r.

(ISBnews)