"Nasz zysk netto w pierwszym kwartale 2022 r. wyniósł 51 mln zł i był ponad dwa razy wyższy niż w analogicznym okresie 2021 r. grupa utrzymuje wysoki stan gotówki: na koniec pierwszego kwartału było to 730 mln zł. Wartość naszych aktywów stale rośnie i wynosiła na koniec pierwszego kwartału ponad 6,7 mld zł" - napisał prezes Nicklas Lindberg w liście dołączonym do raportu.

Zysk operacyjny wyniósł 108,03 mln zł wobec 72,95 mln zł zysku rok wcześniej.

Reklama

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 283,64 mln zł w I kw. 2022 r. wobec 155,37 mln zł rok wcześniej.

W pierwszym kwartale 2022 r. grupa sprzedała 704 mieszkania. Najwięcej transakcji dotyczyło projektów Archicomu - Olimpia Port i Słoneczne Stabłowice we Wrocławiu oraz Echo Investment - Bonarka Living II w Krakowie oraz Rytm w Warszawie, wskazał prezes.

"Do marca 2022 r. rozpoczęliśmy budowę 981 mieszkań, a do końca roku planujemy start kolejnych 2,4 tys." - zapowiedział Lindberg.

Resi4Rent - największa firma wynajmująca mieszkania w abonamencie w Polsce - ma obecnie ponad 2,3 tys. gotowych i w pełni wynajętych lokali, natomiast w budowie - ponad 1,8 tys.

"Jeszcze w tym roku rozpocznie prace nad kolejnymi 3,8 tys. mieszkaniami, dążąc do realizacji celu, jakim jest zbudowanie do końca 2024 10 tys. lokali na wynajem" - wskazał prezes.

"Łącznie w segmencie mieszkaniowym pracujemy nad projektami Echo, Archicomu i Resi4Rent, w których znajdzie się ponad 21 tys. mieszkań na sprzedaż i wynajem. Standaryzacja i pakietowanie prac budowlanych umożliwia nam rozpoczynanie nowych projektów po najlepszych cenach" - podsumował.

Lindberg poinformował też, że początek roku był udany także w sektorze biurowym. Echo uzyskało pozwolenia na użytkowanie dla budynków React I i Fuzja CD w Łodzi, a także MidPoint 71 we Wrocławiu.

"Obecnie prowadzimy zaawansowane negocjacje o sprzedaży kolejnych budynków, a spoglądając w przyszłość - przygotowujemy nowe projekty. Jeszcze w tym roku chcielibyśmy wbić pierwszą łopatę m.in. na budowie drugiego etapu Brain Park w Krakowie czy projektu przy ul. Piotra Skargi w Katowicach" - napisał prezes.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I kw. 2022 r. wyniósł 79 mln zł wobec 32,6 mln zł zysku rok wcześniej.

Echo Investment jest polskim deweloperem, który realizuje inwestycje w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowym oraz biurowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW. W 2021 r. miała 1,53 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)