W ubiegłym roku Emplocity w ramach oferty publicznej akcji serii B pozyskało 1,5 mln zł na rozwój technologii i produktów.

"Nasze rozwiązania są unikatowe i mogę śmiało powiedzieć, że jesteśmy w awangardzie, jeśli chodzi o zastosowanie AI w procesach biznesowych. Stworzyliśmy i rozwijamy autorską platformę Emplocity, wykorzystując algorytmy sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Dzięki niej dostarczamy rozwiązania efektywnie automatyzujące wybrane procesy, również w specjalistycznych dziedzinach wymagających eksperckiej wiedzy. Nasze produkty wchodzą w interakcję z człowiekiem i prowadzą konwersację bazującą na przetwarzaniu języka naturalnego (NLP)" - powiedział współzałożyciel i członek zarządu ds. technologii Emplocity Arkadiusz Talun, cytowany w komunikacie.

Reklama

Wśród gotowych produktów opartych na platformie Emplocity są już m.in. EmploBot i HireBot - rozwiązania automatyzujące proces rekrutacji i screeningu, IntraBot wspierający i automatyzujący komunikację wewnętrzną w firmach w wybranych obszarach (onboarding, newsy, szkolenia, sprawy pracownicze, firmowa baza wiedzy), Q&A BOT - chatbot automatyzujący komunikację z klientami, LexBot - bot prawniczy, który w sposób zautomatyzowany wspiera prawników w udzielaniu opinii prawnych dla klientów i w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji, wskazano w materiale.

"Jesteśmy już coraz bliżej celu, jaki obiecaliśmy naszym akcjonariuszom, czyli debiutu na NewConnect. Pozyskane środki finansowe podczas ubiegłorocznej oferty publicznej akcji znacząco przyczyniły się do rozwoju naszych produktów i oferowanych rozwiązań. Pomyślnie przeszliśmy weryfikację GPW. Naszą intencją jest zadebiutować już w połowie października tego roku" - podkreślił współzałożyciel i CEO Emplocity Krzysztof Sobczak.

Po dwóch pierwszych kwartałach br. Emplocity wypracowało 1,7 mln zł przychodów ze sprzedaży wobec 085 mln zł rok wcześniej. Wynik był zgodny z przyjętymi przez spółkę prognozami. Narastająco na koniec II kw. br. Emplocity miało 977 tys. zł przychodów z tytułu dotacji, względem prognozowanych 785 tys. zł (124% realizacji). W analogicznym okresie ubiegłego roku spółka osiągnęła przychody z dotacji na porównywalnym poziomie 992 tys. zł. Bardzo dobry wynik przychodowy przełożył się na 376 tys. zł EBITDA (104% realizacji względem przedstawionej prognozy) oraz dodatni wynik netto w wysokości 28 tys. zł (154% realizacji prognozy).

Emplocity tworzy rozwiązania wspierające prowadzenie biznesu, oparte na sztucznej inteligencji. W swoich rozwiązaniach wykorzystuje metody głębokiego uczenia maszynowego oraz przetwarzania języka naturalnego, wykorzystując zaawansowany algorytm, data science i uczenie maszynowe w celu zautomatyzowania procesów biznesowych.

(ISBnews)